Okozhat-e alvás problémákat a sok elektromos eszköz a szobában?
Mi a különbség az áltudományos elmebetegségek és a hamisított/módosított tudományos tanulmányok között?
Nem tudok ilyet, de a fehér/kék fény (szín) csökkenti a melatonintermelődést, ez pedig este kihathat az alvásra.
Miután tudományos bizonyíték bizonyos értelemben, sarkítva semmilyen 'összetettebb' dologra nincs, így erre sem.
Tudományos bizonyíték nincsen ugye a rák kialakulásának okaira, csak meghalnak emberek.
Tudományos bizonyíték nincs a gyógyszerek hatékony működésére (csak lefizetett tanulmányok) - csak van akinek segítenek kicsit, vannak akik megbetegszenek tőlük.
A tudomány egy túlértékelt vallás, azt hisszük fiatalon, hogy mindenre vannak megfelelő, hiteles vizsgálatok, megismerhetjük a valóságot a tudományon keresztül. Nos, nem :D
Fény hatása ismert -> tobozmirigy, melatonin termelés.
Kérdés, hogy maguk a látható tartományon kívül eső elektromágneses sugárzások pontosan milyen hatással lehetnek :S
#5-ös: Na azért hagyjuk már a hülyeséget gyerekek... Pontosan tudjuk a rák(ami egyébként nem EGY betegség neve, hanem egy gyűjtő név) micsoda, és hogyan alakul ki.
És sajnálom hogy ki kell ábrándítsalak, de az orvosságok is működnek. Sokezer emberen elvégzett HITELES klinikai vizsgálatok bizonyítják, méghozzá sok év fáradságos fejlesztés után.
És ezúton is megjegyezném, hogy a tudósok által kifejlesztett védőoltásokat beadták neked, amitől nem haltál meg még gyerekkorodban, és a tudósok által kifejlesztett számítógépet használod jelenleg is, hogy hogy hangoztassad a visszamaradott véleményedet.
Látom már hogy a gyakorikérdésekhu csak arra jó hogy jókat röhögjek időnként a baromságokon, de értelmes válaszokat nem szabad várni.
Vallásos vagy.. ami nem baj.
De a tudomány vallás eléggé szánalmas.
Én nem tudok ilyen fanatikus lenni, az orvostudományt hamisítják, ebbe nézz kicsit bele
A rák gyűjtőnév, de nem lenne vezető halálok, ha annyira ismernénk. Persze én is tudom, hogy ha civilizációs betegségként tekintünk rá, akkor a nyugati étrend (sok szénhidrát, glutén, tejtermékek) különböző módokon hajlamosítanak rá.. de nem gondolnám, hogy ezzel kiismertük ezt a betegségtípust.
A számítógép jelentéktelen, olyan mint valami hasznos dolog, közben mégsem hozott boldogságot senki életébe. Persze, látszatboldogságot igen, jót lehet kockulni.. értéktelen szórakozást ad, és persze rohadt nagy ipar épült a számítástechnikára. Filmeket, játékokat készítenek vele.. és van értelme? Igazából nincs.
A védőoltás elmélettel sem értek egyet. Védőoltások nélkül is élnék. Sőt, ha nem lennének ma védőoltások, akkor ki tudja, lehet jobb lenne az emberek immunrendszere, kevesebb autoimmun betegségben szenvedő ember lenne. És közben ellenállóak lehetnénk a fertőző betegségekkel szemben is.
Az immunizálást egyébként lehetne jobban csinálni mint ma, a védőoltások nagyon vitatható kivitelezési módok. És ez a véleményem pont hogy nem visszamaradott, hanem haladónak számít.
A gyakorikérdéseken értelmes választ vársz, miközben vallásos (ál)tudománypárti vagy? Ennyi erővel én rajtad röhöghetnék, Testvér. De ehelyett inkább csak a naiv magabiztosságodat és az alaptalan hitedet venném el. Akkor rájönnél, hogy sajnos egyértelmű válasz nincsen a kérdésedre, viszont nem csak a te kérdésedre nincs bizonyított, jó válasz, hanem rengeteg más dologra sem, amikről azt HISSZÜK, hogy .. ó már ismert téma. Mint pl. a gyógyszerek, direkt említettem ezeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!