Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A fáradtság mennyire befolyáso...

A fáradtság mennyire befolyásolja a koncentráló képességet?

Figyelt kérdés
Általában 6 órát alszom, suliban azt érzem,hogy nem vagyok képes odafigyelni,nem értem a tananyagot,nyomott,bágyadt vagyok egész nap, miután hazajövök, délután mindig muszáj aludnom,ha nem teszem, képtelen vagyok készülni a dolgozatokra. Ezt a bioritmust lehetséges megváltoztatni,ha igen,hogyan?

2015. jan. 11. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli módon, én évek óta nem tudok rendesen aludni és nagyon szenvedek ilyen problémáktól.
2015. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg érdemes lenne szakemberhez fordulni?
2015. jan. 11. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég nagy butaság 6 órát aludni naponta, persze, hogy nem megy így semmi. Az egyetemen is rájöttem, hogy az alváson nem szabad spórolni, még vizsgaidőszakban sem, mert dupla annyi időbe telik kialvatlanul felfogni a dolgokat. Feküdj le korábban.
2015. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van... Nem szakemberhez kell fordulni, hanem ki kell pihenni magad. Legalább 8 órát aludj és akkor nem lesz gond. Akkor érdemes szakemberhez fordulni, ha tartósan nem tudsz nyugodtan aludni, vagyis lefekszel ugyan, de nem alszol mélyen, forgolódsz, felriadsz mindenre. Avagy akkor, ha napi 10-12 óra alvás sem elég, azért már az sem egészséges.
2015. jan. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!