Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megfulladhatok álmomban?

Megfulladhatok álmomban?

Figyelt kérdés
Az utóbbi kb. egy hónapban már negyedjére fordult elő, hogy azt álmodom, fuldoklok. Hihetetlenül rossz érzés, valószínűleg tényleg nem veszek olyankor levegőt, mert mindegyik eset után hirtelen felébredtem, és egy nagy levegőt kellett vennem. Mitől lehet ez, és mit csináljak, hogy ne forduljon elő többé? Már félek elaludni!
2010. jan. 26. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez nálad egyfajta pánikbetegség, nem hinném, hogy szervi bajod van.


Nekem is volt ilyen gyerekkoromban én is szabályosan féltem az esti elalvástól, de azóta 27 éves vagyok és vígan élek :)


Nekem magától elmúlt, de még nagyon ritkán előjön.

2010. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert hirtelen nagyon leesik a vérnyomásod és lassabban ver a szived mint kellene. Ezért a szervezeted így figyelmeztet éjszaka. Meg nem fogsz fulladni ettől, ne aggódj. Napközben tartózkodj minél többet a levegőn. Sétálj, tekerj, mozogj. :)
2010. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ!


Pánikbetegségre hajlamos vagyok, ez kétségtelen, az utóbbi 2 évben produkálom is enyhén a tüneteket (néha rámjön a semmiből egy-egy rosszullét: zsiborgás, szédülés, hányinger...), de fulladásérzet eddig még nem volt, pláne nem éjszaka. Király! :-(((((( Pedig pont az utóbbi pár hétben/hónapban kezdtem már jobban érezni magam, és valamennyire kezelni ezeket a rosszulléteket, tudatosítani magamban, hogy ez csak pánik, nem igazi rosszullét. És most "átment" volna az álmomba?

2010. jan. 26. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
én hallottam már olyanról, hogy meg lehet fulladni álmunkban. Náthás vagy? vagy ha nem, esetleg az az orrtapasz, amit reklámoznak horkolás ellen? az elvileg kitágítja az orrjáratokat.
2010. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon kedvesek vagytok!:-)
2010. jan. 26. 16:34
 6/7 A kérdező kommentje:

upsz! :-((( Hát ez nem jó, már kezdtem megnyugodni!

Nem vagyok náthás, nincs az orrommal gond, nem szoktam horkolni sem. Olyan, mintha a torkom szorulna el olyankor.....vagy nem is tudom. Mintha nagyon akarnám venni a levegőt, de nem jön.

De tegnap éjjel pl. azt álmodtam, hogy fújok fel egy lufit. Ahogy nagy levegőt vettem a fújáshoz, "nem tudtam kifújni", se ki-se be, mintha megállt volna bennem. Ez az álom része volt. És mikor nagy nehezen felébredtem, egy nagy levegőt kellettvennem, mintha a tenger mélyéről jöttem volna fel.

2010. jan. 26. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
juj nem azért írtam hogy megrémisszelek... az álom is valószínűleg azért jelentkezett, mert leállt a légzésed. Ez olyan mint pl. egyszer édesanyám mesélte hogy mikor fel akartam ébreszteni és megsimogattam, azt álmodta, hogy a ruhaszárító alatt áll és egy lepedő simogatja :D
2010. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!