Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tesómat általában télen...

Tesómat általában télen depresszió gyötri, mit tudnék vele csinálni, hogy jobb kedve legyen, és többet menjen emberek közé?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele! Sztem a fény/naphiány okozza, ezellen meg nem nagyon tudunk mit tenni! Tavasszal nekem már szokott javulni ez.
2010. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Neked sincs kedved ilyenkor emberek közé menni,beszélgetni,mindig rossz a kedved. A családod és a barátod,sem tud ilyenkor segíteni?
2010. jan. 18. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát az a fontos, hogy ő is akarjon menni. Nekem is szokott ez lenni, így néha eszem tőkehalmájat, illetve citromfú-teát esténként, meg több vitamint eszem, és akkor kicsit jobb. De a szocializálódás akarat nélkül nem megy. Kitartást kívánok!
2010. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Téli depresszió ellen hatásos lehet a szoláriumozás, kúraszerűen (originál csövekkel! "csőcserés" szalonba inkább ne járjon, mert árt a bőrnek). Depresszióra bizonyítottan hatásos gyógynövény az orbáncfű (hypericum) - a pontos dozírozás azonban nagyon fontos, tehát semmiképpen se orbáncfű-teát igyon az illető, hanem a gyógyszertárban kapható kapszulás vagy tablettás változatot szedje, a mellékelt tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően. Ha a depresszió elhúzódik vagy súlyosbodik, pszichiáter segítségét kell igénybevenni.
2010. jan. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A család, a barátok ilyenkor legtöbbször csak felbosszantják a beteget a hülyeségeikkel. Sajnos egy olyan valakinek a tanácsa, akinek fogalma sincs a depresszióról, többet árt, mint használ (lásd: "szedd már össze magad!").

A depresszió betegség, amit szerencsés esetben ki lehet kúrálni otthon is, de tudni kell a módját. Általában az a legjobb,ha a családtag nem akar mindenáron segíteni.

Szedjen a beteg orbáncfű-kivonatot, járjon szoliba, de, ha egyik sem segít, orvoshoz kell vinni (vagy ki kell hívni hozzá az orvost). Szerencsére a szezonális depresszión viszonylag könnyű segíteni (lásd fentebb).

2010. jan. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!