Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lázcsillapítás módszerei?

Lázcsillapítás módszerei?

Figyelt kérdés
Tegnap òta elèg magas a làzam majdnem 40 fok. Nem tudom hogyan csillapìtsam úgy, hogy ne legyen ùjra magas. Kipróbàlltam màr mindent amit otthon megtalàltam. Gyógyszer, fürdő, vizeslepedő. Mivel tudom még megpróbàlni? Holnaputàn kiràndulni mennék. Az orvosom szabin van és nem szeretnék màshoz menni. :(
2014. aug. 26. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

a hűtőfürdő alkalmazása kevésbé javasolt, bár nem elvetendő módszer, mert hosszabb idő kell, míg kéz-melegről hűvösre változik a víz hőmérséklete, amit a betegek nem szívesen vesznek.

Fontos, hogy a vizet nem hidegre kell lehűteni, mert a hideg víz, csakúgy, mint a Priznicnél a hideg lepedő, a hőleadásban fontos szerepet játszó kis bőrerek összehúzódását okozza, így megakadályozza az azokon keresztüli hőleadását. Ezért fontos, hogy inkább hűvös, de ne hideg legyen a hűtőfürdőnél alkalmazott víz véghőmérséklete.

A Priznic alkalmazásánál a fürdőlepedő egyik részét megnedvesítjük, majd a levegőben megforgatva „lehűtjük”. Ezután a teljes testet befedjük a lepedővel, kívülre hagyva annak száraz részét. A lepedőt 5 perc múlva levesszük a beteg testéről, a levegőben ismételten megforgatjuk, majd visszahelyezzük a lázas beteg teljes testére.

Ezt a metódust 3-5 alkalommal megismételve biztosak lehetünk benne, hogy egyéb veszély (pl. tüdőgyulladás veszélye) nélkül elérhetjük a láz hatékony csillapítását. Tekintettel arra, hogy nem gyógyszer adásáról van szó, ezt a módszert korlátlanul alkalmazhatjuk a gyógyszeres terápia mellett.

Gyógyszeres kezelések láz ellen

Gyógyszer alkalmazására szájon át vagy kúp formájában adható szerek léteznek, vénás lázcsillapításra egészségügyi személyzet vállalkozhat. A lázcsillapítók széles palettája áll rendelkezésre, de leggyakrabban a nem szteroid gyulladáscsökkentőket (NSAID) alkalmazzuk.

2014. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...és igyál sok folyadékot.
2014. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálj másfajta lázcsillapítót. Magamról tudom, hogy a rubofen nem hogy nem segít, de általában miután beveszem, még feljebb megy a lázam. Az algopyrin viszont általában segít. Lehet nálad sem válik be minden.

Ha többféle hatóanyagot próbáltál (lehetőleg nem egyszerre) meg az alternatív módszereket is és nem megy lejjebb a lázad, akkor szerintem valaki vigyen el ügyeletre, mert az már nem teljesen normális.

De az is jó lenne, ha nem gyiken lógnál, hanem próbálnál pihenni inkább. :)

Jobbulást!

2014. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne menj holnapután kirándulni, ilyen magas láz után 1 hétig gyenge és erőtlen leszel, egy vírusfertőzés nem múlik el 3 nap alatt, ha az van. Feküdj, igyál sok folyadékot, és próbálkozz másfajta lázcsillapítóval, mint amit eddig szedtél, van többféle is.
2014. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mitől ilyen magas a lázad? Valami nyári influenza? nem ártana megnézetni magad másik orvossal, hiszen 40 fok körüli láz már két napja, az igen megterhelő a szevezetednek, mi van ha tüdőgyulladásod van? Ilyen esetben nem várnék a saját orvosomra.
2014. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!