Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elfogyott a kávém, mit csináljak?

Elfogyott a kávém, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap még azt hittem, hogy lesz elég mára, ezért nem vettem.

Ma reggel viszont kiderült, hogy elfogyott, de majd csak holnap tudok bemenni a városba venni.

Azt tudni kell, hogy komoly kávéfüggő vagyok, egész nap rosszul voltam, és hidegrázásom van, remegek, fáj a fejem.

Tudtok valami módszert amitől jobban leszek?



2014. aug. 14. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen bolt sincs a közelben?

Vagy szomszéd, barát aki kisegítene?

Esetleg egy kávézó?

2014. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kólát igyál helyette az is fekete, hátha át tudod vágni az agyad, hogy kávé, vagy van olcsó kávé ízű cukorka, az is segíthet, meg ugye az energia ital.
2014. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem messze vagyunk a várostól, ezért csak egy kisbolt van itt, de nem lehet kapni kávét.

Köszi, kólát már ittam, mintha enyhülnének a tünetek.

2014. aug. 14. 18:19
 4/6 anonim válasza:
Vegyél magadnak egy kutyát!
2014. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire durván függő vagy, akkor egy kis elvonás kellene, majd mérsékeltebb fogyasztás. Vagy simán visszavenni napi pár adagra a kávéfogyasztást. (a teljes megvonás olyan 1-3 nnapig, vagy egy hétig elég kellemetlen)

A koffein pótlás a fontos neked most akkor. Gondolom ma már megoldódott a probléma, de hasonló esetben ami kiválthatja a kávét és a bennelevő koffeint:

- kóla: olyan 9 mg/100 ml körüli koffein szokott benne lenni. Egy kétliteres adag tuti megoldja a napi pótlást. Vagy még túl is adagolod. :)

- tea: ebben is van valamennyi koffein. Valamivel egészségesebb mint a kávé, de az "anyag" benne van.

- energiaital: egy-egy doboz kb egy kávényi koffeint tartalmaz. A félliteres monster persze dupla adag minimum. A másél literes "energiaitalokban" 9-15 mg/100 ml koffein szokott lenni. A kólánál erősebb, az energiaitalokhoz képest fele adott mennyiségben a koffein.

- koffeintabletta. van ilyen is, de sose használtam. Gondolom ez se lett volna megoldás ha már kávé se kapható.

2014. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, megpróbálom csökkenteni a kávéadagom, és pótolni teával vagy kólával a koffeint.
2014. aug. 15. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!