Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mitől lehet? Nagyon meg...

Ez mitől lehet? Nagyon meg vagyok ijedeve.

Figyelt kérdés
Tegnap este óta elég gyakran viszket a két karom és néha a lábaim.Amikor megvakarom pl. a karomat, olyan, mint pl. aki napallergiás és kis pöttyök láthatóak.Nagyon félek, hogy rüh vagy ilyesmi...mert hallottam, hogy az szokott viszketéssel járni.Nincsenek óriási nagy elváltozások a bőrömön, csak viszket, mint amikor leégek nyáron.Nem használtam sem testápolót, sem más kozmetikumot, amire allergiás lehetnék.Szoliba is a hét elején voltam...nagyon ideges vagyok, bőrgyógyászhoz most nem tudok elmenni.Mitől lehet ez?Vagy én túlzom el?
2010. jan. 9. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Apunak gyogyszerllergiatol volt.

Szerintem mindenkepp valami allergia lehet.

2010. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez sokmindentől lehet. Nem lehet, hogy ki van száradva a bőröd? Esetleg vmi mosópor allergia? Azért nem ártana megnézetni, ha hosszabb ideig tart a viszketés, viszont hallottam olyat (ha esetleg mégis allergiás lennél), hogy a kalcium tabletta jót tesz.
2010. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Menny orvoshoz szerintem minden képpen.
2010. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)lehet, hogy száraz a bőröm és azért...mondjuk nem olyan régóta van, csak megijedtem, hogy nehogy rüh legyen vagy ilyesmi...nem akarok mást is lefertőzni esetleg...:)de az is lehet, hogy én reagálom túl és csak bőrszárazságtól van, vagy vmi olyat ettem és allergia...:)
2010. jan. 9. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem, amikor az ismerősöm rühes volt, akkor a rüh látszott, ahogy mászkált rajtuk és az égető csípő érzést okoz.


Szerintem ez inkább allergia, vagy ekcéma. Lehet az okozója étel, mosópor, öblítő, tusfürdő, sőt még a hideg is.


Szóval menj orvoshoz, amnt tudsz.

2010. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is allergia. Nekem, ha sok tejterméket (túrót leginkább) eszem, viszket az alkarom, a combom felül,belül és a hasam. szal ahol vékony a bőr. gyógyszertári rázókenőcs, ecetes vizesruha segített.
2010. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi,sztem csak a száraz a bőröd,tuti nem rüh!!!Testápolóval kend be magad;)
2010. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat:)
2010. jan. 10. 14:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!