Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám leküzdni a...

Hogyan tudnám leküzdni a tűtöl való félelmemet? Beteg vagyok de orvoshoz nem merek elmenni.

Figyelt kérdés
Kiskorom óta tartok a tűtöl, de már 20 éves vagyok. A párommal vagyok hajlandó csak orvoshoz menni, de ott még a vérnyomásom is magam ami attol van h ideges vagyok és félek. csak értelmes válaszokat kérlek, ne hurrogjatok le
2010. jan. 4. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Te még jó vagy:D

Én már az 'orvosszagtól' is elájulok...:)

Képzeld mi van,ha tűt vagy vért látok...

Múltkor egy vérvétel miatt 2x ájultam el és egész nap hánytam a stressztől..

Szntem agyban dől el az egész...

de én még nem tudtam helyre tenni a dolgokat:D

22/L

2010. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
megértelek, ha orvoshoz kell mennem és mondjuk tutira tudom h szurit ad vagy vért vesz, olyan hisztis tudok lenni és minden bajom van
2010. jan. 4. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz, velem is ez van, pedig 26 éves vagyok. A Sors fintora, hogy nekem magamnak is be kell adnom. Azt tudom tanácsolni, hogy ne is néz oda, amikor előkerülne a tű, meg mondd a dokinak, hogy ha lehet finoman, mert rosszul leszel. Jobbulást, és kitartás!
2010. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
na én meg jobban szeretek egyedül menni, pont azért mert olyan szinten hisztis tudok lenni olyankor, hogy csak megsérteném, ha vki elkísérne, az tuti! nemcsak a tűtől félek (attól már mióta az eszem tudom), a vér látványától is rosszul vagyok, de egy sima nőgyógyászati vizsgálattól, háziorvostól, ahol semmi nem történik ugyanúgy rosszul vagyok már napokkal előtte! én sem tudok vele mit kezdeni, de nagyon rossz :(
2010. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát én is igy vagyok ezzel:(

Most is fáj a torkom meg a hasam és nem vagyok valami jol, alig eszek de orvoshoz nem akarok menni:S

2010. jan. 4. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha én lennék :-) De nem szoktak csak úgy szurkálni senkit,előbb gyógyszerek. Engem amikor szurkálni akartak mondtam,hogy szó sem lehet róla és kiderült hogy tablettát is kaphatok helyette receptre 14.000-ért és ugye lassabban gyógyulok.
2010. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mivel sokat vagyok beteg, a gyomromat már tönkre vágták a gyogyszerek emiatt voltam már korházba, igy a párom meg z orvos se nagyon akarják h gyogyszereket szedjek:S
2010. jan. 4. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam nagyon sokáig - egészen addig, amíg a terhességeim miatt egyszerűen kötelezővé nem vált az orvoshoz járás. Nem lehetett kivédeni, meg kellett szoknom. Nem szeretem ma sem, és amilyen ritkán lehet, csak akkor megyek orvoshoz. De a saját és mások kárán megtanultam, hogy ez ne az utolsó pillanatban történjen. Jobb túlesni rajta! A félelmet nem lehet szabályozni, ilyenkor inkább gondolj arra, milyen jó lesz, ha már túl leszel rajta... A vérnyomásom ott nekem is magas lesz, "fehérköpenyes szindrómások" vagyunk, ezt el kell fogadni, és csak arra koncentrálni, hogy egyszer vége lesz a vizsgálatnak. Ilyenkor sokat segít az is, ha jó kapcsolatot építesz ki a vizsgálóval (orvos, nővér), aki neked is tud segíteni, hogy ne félj. Vagy ha már minden kötél szakad, nem lehet beszélgetni, akkor én nézegetni szoktam a falakon lógó képeket, a műszereket stb. (mondjuk, én ilyen beállítottságú is vagyok). Illetve fontos, hogy ne szégyelld a félelmedet - elvégre ki szereti, ha böködik, szúrkodják, kiszolgáltatottá válik?
2010. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!