Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baj a lélegzésemmel?

Mi lehet a baj a lélegzésemmel?

Figyelt kérdés
Már régebben is észre vettem, de valamelyik nap különösebben feltűnt, mintha a hasamon keresztül vennék levegőt. Mikor lélegzek akkor nem a tüdőm vagyis a mellkasom emelkedik lényegesen, hanem a hasam. Miért van ez, és hogy tudnám ezt korrigálni
2009. dec. 28. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak Hasi légzők és mellkasi légzők. Nincsen egészségügyi jelentősége,az előző azért kérdezi valószinüleg,mert a férfiak általában hasi,a nők pedig mellkas légzők.Persze ez nem törvény.
2009. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem férfi vagyok, de mondtak már olyat is, hogy az úszás miatt is lehet. (már 10 éve úszom)
2009. dec. 28. 22:41
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja és köszönöm a választ!

Remélem még lesz több is, mert nem vagyok egy válasszal megelégedve. Nem akarok telhetetlen lenni. No, de érthető:D

2009. dec. 28. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
tt zl vogyok férfi fiatal koromba edzettem kb 20-év koromig úgy házilag pl fekve nyomás futás súlyzózás munka, közbe barátnő is lett és feltűnt,hogy míg én mellkasomba szívom a levegőt ö a hasába. ÉP nemrég vettem észre magamon így betöltve a 40 évet, 92kg-mal,hogy már én is a hasamba lélegzem úgy simán,de ha akarom mellkasba is megy erről ennyit tudok.
2010. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugye nem gondolod, hogy a hasad hasznosítja az oxigént?

Arról van szó csupán, hogy mellkasi légzésnél csak a tüdő felső részét használjuk ki, míg a hasinál - a rekeszizom segítségével - az alsót is. Több fér be egyszerre, sportolásnál (főleg állóképességinél kerékpár, úszás) szükség lehet rá.

2010. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De akkor ez nem egy ilyen probléma mármint bárkinél előfordulhat. Értem, és köszönöm mindenkinek!

Amúgy még az is érdekelne, hogyha gyakorlom a légzést, hogy ne a hasamba vegyem, hanem a tüdőmbe akkor mit sem érnék vele, mert hülyeség vagy talán még az is lehet, hogy némi gyakorlással a tüdőmbe veszem majd a levegőt. Vagyis ez olyan érdekes dolog...végülis a tüdőmbe veszem a levegőt így is. Vagy tudom is én már.:D Amúgy ezt még vízipipázásnál vettem észre, mert nagyon érzékeny volt rá a gyomrom.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 6. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:
hát igy hogy mondod mikor még én cigiztem bisztos hogy a mellkasomba szívtam és a mellkasomba éreztem a hatást de mármint irtam a feleségem is a hasába szivta és motsmár én is de te amikor jol kivagy szuszogosodva uszás vagy futás ha magátol nem megy probáld tudatosan most jutott eszembe amikor én futok még gyerekkoromba ugy szvtam a levegöt hogy az oromon 2 ütembe és a számon ki szint 2 ütembe vagy két kicsit vagy két nagyot attól függ mijen erőltetett volt a futás és most itt a gép ellőtt megint birom a mellkasomba, probáldk orrod szív szív szádon préseled fúj fúj hátha sikerül ,tt.zl.
2010. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!