Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy 4 és fél éves...

Miért van, hogy 4 és fél éves kisfiamnak mostanában gyakrabban vérzik az orra?

Figyelt kérdés
Ő is, apukája és nagyobb fiútestvére is orrvérzős volt. Nagyobb tesó most lesz 9 éves, és kezdi kinőni. Kisfiam is baba kora óta orrvérzős volt, főleg, ha meg volt fázva, de nem túl gyakran és mindig csak a bal odali orrlyukból jött vér olyankor. Akkor azt mondták a dokik, hogy majd ő is kinövi. Mostanában tényleg nem is fordult sokszor elő, viszont a hétvégén volt egy egy napig tartó láza, aztén két nap múlva reggel már orrvérzésre ébredt, és ami meglepő volt, hogy ezúttal mindkét oldalon vérzett neki. Most három napja naponta kb. 2x elered az orra vére, és felváltva, hol a bal, hol minkét oldalon. A bal oldalon erősebben, ahogy szokott. Dokihoz megyünk, ha ma sem ússzuk meg vér nélkül a napot, de addig is szeretnék erről tapasztalatokat hallani, hogy miért lehet ez?
2014. máj. 14. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat vérzett. Igaz, nem ennyire kicsi koromban, hanem egy nagyon kicsit később (kb. 8 évesen). Elmentünk dokihoz, valami szerrel kezelte és jó lett egy darabig. De csak egy rövid ideig. Aztán ki kellett égetni. Majd néhány év múlva újból. De az utóbbi esetben már gimis voltam. Azóta időnként egyszer-egyszer visszajön, olyankor van, hogy minden nap vérzik, de pár alkalom után elmúlik. A gimis kezelés előtti időkben viszont nagyon durva volt, naponta sokszor vérzett és sokat. Tehát mondjuk minden alkalommal több papírzsebkendő teljesen tele lett vérrel.


Rutascorbint szed a gyereked? Az érfal erősítő hatású (recept nélkül kapható). Segíthet.


Illetve még pár alap dolog: Ha vérzik, nem szabad hátrahajtani a fejet, mert a garaton lemehet a vér. Illetve a vérzős időkben orrfújást csak módjával. Sajnos amikor kezd vérezni, az ugyanolyan érzetet kelt, mint amikor simán folyik az ember orra, tehát reflexből jól belefújja a zsebkendőbe. De sajnos az csak méginkább felszakítja az ereket. Én azt szoktam csinálni, hogy óvatosan megtörlöm az orromat fújás nélkül, megnézem, hogy vér van-e ott, és csak akkor fújom ki ténylegesen, ha nem véres.


Remélem, segítettem.

2014. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Sajnos van az ellátásában rutinom, mert mint írtam a nagyobbik fiammal már sok ilyet végigcsináltunk. Most csak attól ijedtem meg, hogy mindkettő lukból folyt a kicsinek. Végül ma elmentem vele dokihoz, és megnézte az orrát, állítólag a nyálkahártyája nagyon meg van duzzadva, valamilyen fertőzés lehet, és emiatt a nagyon vékony hártya falán az erek különösen sérülékenyek, meg hogy egyébként is hajlamos rá családilag is. Kaptunk krémet, amit bele kell kenni az orrába, és az nyugtatja a nyálkahártyáját. Rutaszkorbint én is ismerem, külföldön élünk és itt nincs, doki még az extra C vitamint is túlzásnak tartja. Ha otthon leszünk viszont mindenképpen veszek, orrvérzős családban biztos jól jön.
2014. máj. 14. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyengék az érfalai az orrban. Fülorrgégész "megforrasztja" az éppen aktuális vérzési pontot.
2014. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!