Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni az agresszivit...

Mit lehet tenni az agresszivitás ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon agresszív vagyok és nem tudom miért. Környezetem nem tud már elviselni, mit lehetne tenni ? ( Orvos nélkül elsősorban)
2009. dec. 27. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Pihentesd az agyadat.Nyilván vannak kiváltó okok,de abban különbözünk az állatoktól,hogy tudunk magunkon uralkodni,és nem ösztönből cselekszünk.Számolj 3-ig,mielőtt valamit is tennél.
2009. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nincsen vmilyen függőséged?
2009. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

orvos nélkül lehet autogén tréning, különféle meditációs, relaxációs technikák, buddhista mindfulness.

orvossal pedig gyógyszerek.

2009. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg, hogy agresszív vagy, vagy kivel szemben? Egyébként az agresszív viselkedésnek lehet egyik oka a gyermekkori rossz bánásmód. Akit vertek a szülei, vagy elhanyagoltak és ilyen agresszív környezetben nőtt fel, az bizony ezt tanulja meg és többnyire ilyen is marad. A másik ok valami tartós belső feszültség, megoldatlan probléma, aminek nincs más értelmes levezetése, megoldása. Szerintem egy picit át kéne nézni az éltedet, beazonosítani és lehetőleg kiküszöbölni az okot, illetve más, értelmesebb feszültséglevezetést kellene találni. Ez lehet elsősorban valamilyen sport, de esetleg más hasznos elfoglaltság is.
2009. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit részletesebben, hamár újra kitetted ide a kérdést. Hány éves vagy, fiú-lány?, miben nyilvánul meg az agressziód, te is úgy gondolod, hogy az vagy, vagy csak mások? Vannak-e feszültségforrások az életedben?
2010. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
18/ffi, kötekedek olyanokkal akikkel nem kéne, olyan emberekkel is agresszív vagyok akik nem ártottak nekem, mások is néha úgy gondolják, abban nyílvánul meg hogy: ordibálok, ütök. Felszültség forrás alatt mit értesz ?
2010. márc. 15. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!