Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért szokott vérezni az...

Miért szokott vérezni az orrunk? Hogyan lehet gyorsan elállitani a vérzést?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Általában megpattan egy gyengébb ér az orrban. Lehet magas vérnyomástól, de erőlködéstől és hirtelen magasság/nyomásváltozástól is.

Le kell hajolni, és hagyni,hogy kifolyjon.Esetleg vizes ruha a tarkóra. Nem szabad visszafogni, az nem egészséges. Bele nem halhat senki,hacsak nem vérzékeny.

2009. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvérzésnek sok oka lehet, (magas vérnyomás, megpattanó erek az orrban stb.) ha gyakran előfordul érdemes kivizsgáltatni! A leggyorsabban úgy állíthatod meg, ha hidegvizes ruhát teszel a tarkódra. Semmiképp ne hajtsd hátra a fejed, és ne feküdj le!
2009. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az első hülyeséget mondott..


Nekem nyáron nem állt el a vér és az orvos monta h összekell nyomni az orrot h ne folyon ki tehát érted remélem..

2009. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

20:19

És akkor szerinted hová tűnik a vér,te nagyon okos? Attól,hogy nem folyik ki, nem áll el..hanem betelítődik az egész orrüreg, majd homloküreg..(ha nem folyik le a garaton át a szájba)..ha az üregekben pang a vér, olyan orr-melléküreg gyulladást kap,hogy csuda. Eü-s vagyok, ne hülyézz le. Az orvosok között is van néhány díszpéldány..

2009. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

háát jo csak nekem orvos mondta

de én nagyon félek az orrvérzéstöl..akk most hogyan állitsam el?:S

félek ha egyzser ujra vérezni fog akk elvérzek vagy meghalok vagy elájulok vagy valami :(

2009. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Figyelj..elállítani nem tudod, maximum vizes ruha a tarkóra,az csökkenti a vérnyomást. Meghalni, elájulni nem fogsz, ahhoz még kevés. Ha túl gyakori,akkor lehet baj. De semmiképp ne tartsd vissza, nem szabad.
2009. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
okéoké köszii :)
2009. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma Anyukámnak vérzett az orra és nagyon megijedtem. Eszembe jutott mit mondott a háziorvosunk: fejet előre hajtani és hagyni,hogy kifollyon. Ez a tanács nálunk hatékonynak bizonyult és gyorsan elállt a vérzés.

A kérdést azért irtam,hogy hatékony tanácsokat kapjak.

Mindenkinek köszönöm a választ!

2009. dec. 26. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
A második hozzászóló jól írja, én még annyival egészíteném ki, hogy makacs vérzés esetén akár ki is lehet az orrot tamponálni, de ezt már fül-orr-gégész csinálja, ill. el lehet állítani műtéti úton, pl. tumoroknál.
2009. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb összenyomni egy kis vattát, be az orrba, ha átvérzett, cserélni. Fejet persze előre hajtani.

Lehet hideg ruhát a tarkóra tenni, esetleg az orrnyerget összenyomni kézzel. Fül-orr-gégén is tampont dugnak be, és összenyomják.

Az érelsütés profi kézzel oké, de egyébként nem jó élmény.

Tartós orrvérzés esetén, ha szárazság okozza, Vazelin, vagy még hatékonyabb az A-vitamin-olaj, ill. Coldastop.

2009. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!