Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valami probléma van velem az...

Valami probléma van velem az utóbbi időben. Hogyan lehet kilábalni a lelki válságból?

Figyelt kérdés

A családom szinte széthullt, én is elkerültem egy messzi főiskolába, az anyagi helyzetünk nem túl biztos, tehát minden összejött az utóbbi egy-két évben. Egyébként is érzékeny ember vagyok, de mostanában nagyon változó a kedvem. Magambafordultam, nem beszélek emberekkel, csak ha muszáj, elutasítom a meghívásokat, az igazán jó dolgoknak sem tudok örülni, pedig történnek, rendszerint sírógörcsök jönnek rám - ami azért is fura mert fogamzásgátlón vagyok, tehát a kiborulásaim nemigen lehetnek hormonális eredetűek, pl menses miatt...

Étkezési problémáim is vannak, hétköznap szinte kicentizem az ételt, kalóriákat számolgatok, jóval a napi szükséges alatt eszem, hétvégén meg betegesen falok és csodálkozom, miért bírtam eddig odafigyelés nélkül tartani a súlyom...

A sulival kapcsolatban nem vagyok elég motivált, úgy érzem nem érdekel semmi az ég világon, nincs értelme semminek, a feladataimat halogatom, elveszett vagyok minden téren.

Amikor rossz a kedvem, arra gondolok, nem akarom elszomorítani azokat, akiket igazán szeretek és hisznek bennem, ezért össze kell szednem magam. De néha viszont felötlik bennem, hogy talán egyedül nem vagyok rá képes és segítségre van szükségem...



2014. ápr. 6. 16:40
 1/3 LemonDrink ***** válasza:

Figyeld 3 módszer van:


1.Jól kisírod magad. (Ez a természetes megoldás)

2.Cigi (megnyugtat,de a cigi csak méreg)

3.marihuana (mellesleg ez segítene a legjobban)


Én nagyon kaotikus életet élő ember vagyok,

stresszben élek.Néha nagyon jó ellazulni,Nekem a fű ami igazán segített, azóta minden jobban megy hetente 2x élek vele :)

2014. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pozitív energiát ajánlom, nekm ez segített. Mindenben a jót kerestem, reggel amikor felébredtem végiggondoltam milyen jó dolgok várnak rám aznap, kerestem mi az ami érdekel (pl. nőként a virágok, kertészkedés) ezért szabadidőmben elsétáltam egy kertészetbe és nézelődtem, örömet okoznak az állatok ezért tartok otthon kisállatot, ajánlom a filmvígjátékok nézését, és azt edd amit épp kívánsz, ami jól esik, ne számolj kalóriákat, ne sajnálj magadtól semmit, az előrejutáson gondolkozz, milyen pluszjövedelemre vagy takarékoskodásra tehetnél szert, pl. ösztöndíj vagy ilyesmi. Ajánlom a citromfűteát, segít ellazulni, de a lelki válságból csak gondolati úton tudsz kilábalni és magadon segíteni. Legyen szép napod!!!
2014. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van közeli ismerősöd akiben megbízol, barátod, barátnőd akkor írd ki magadból azokat a dolgokat amik bántanak, zavarnak, az sokat segíthet. Ha nincs akkor vezess naplót, megkönnyebbülsz ha kiírod magadból.
2014. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!