Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem teljesen értem ezt a...

Nem teljesen értem ezt a gerincferdüléses dolgot. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Elég régóta gerincferdülésem van, kb. 9 éves korom óta kezeltetem valamilyen szinten.

Jártam gyógytornára, gyógytestnevelésre, itthon is csináltam, elég sok idő, energia ment el vele, de úgy látom teljesen feleslegesen. Mondjuk, hogy semmit sem ért.

Az utóbbi 2-3 évben, már nem is csináltam. Az orvosok csak a gyógytornát nyomják ezerrel, de hiába csináltam, évről évre azt a visszajelzést kaptam, hogy egyre rosszabb és rosszabb. Akkor egyáltalán minek erőltetik, ha rosszabb lesz?

Nem egy honlapon olvastam, hogy tornától nem lesz sokkal jobb.

Azt mondta az orvos, hogy ne is gyúrjak, mert csak árt. Ennek ellenére én fél évet gyúrtam, és szerintem sokkal jobbat tett a tartásomnak, mint a gyógytorna. Szabályosan csináltam mindent, és nagy odafigyeléssel.

Azonban a hátfájás még mindig zavar, meg maga a tartásom, és fogalmam sincs mit tehetek. Műttessem meg?

Ez mennyire csúnya? Láttam már ettől rosszabbat is...

[link]


2009. dec. 18. 22:29
 1/6 A kérdező kommentje:
jahh igen most 19 éves vagyok...
2009. dec. 18. 22:29
 2/6 A kérdező kommentje:

Még valami kimaradt:

Nem teljesen tudok előre hajolni nyújtott háttal. Pl nem tudom megérinteni a lábamat a kezemmel, csak úgy ha behajlítom a lábamat.

Teljesen nyújtott háttal, és lábbal, kb. csak 10 fokot tudok előre hajolni...

Ez ellen mit lehet tenni?

2009. dec. 18. 22:31
 3/6 anonim ***** válasza:

nyugi, én sem tudok úgy előrehajolni hogy megérintsem a lábam. Ez nem a gerinc, sokkal inkább a merev izomzat miatt van.

Ami a gerincet illeti, látható. Én sem a tornát javaslom, hanem az edzést. Arra figyelj, hogy olyan gyakorlatokat amik függőlegesen terhelik a gerincedet (guggolás) ne végezz nagy súllyal semmiképp. Az oldalirányú "dőlés" az szerintem a törzsmerevítő izmok edzésével még javulni fog(felülés,hátrahajlítás,hiperhajlítás) És mindig figyelj a tartásodra amennyire tudsz, mert hiába bármilyen gyakorlat, ha begörnyedsz.

2009. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is gerincferdülésem van. Én is azt tapasztalom, hogy önmagától a tornától nem lesz sokkal jobb. Azonban én járok mellette úszni, és azóta alig fáj a hátam. Én úgy gondolom, hogy rettentő sokat javított a problémámon. A barátomnak is hátproblémái vannak, ő is úszik, neki sem fáj már.

Szerited próbáld meg, hátha ez segít.

2009. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szeretnék úszni, csak sajnos alkalmam nem nagyon van rá.

Messze van az uszoda, drága is, és egyedül meg nincs túl sok hangulatom hozzá...

2009. dec. 19. 13:58
 6/6 A kérdező kommentje:

19 évesen nem késő már kezdeni vele valamit? Vagyis ezt mennyire lehet még korrigálni? Pl. ha kihúzom magam, a levegőt is jóval nehezebben veszek...

Csontkovács ér valamit ?

2009. dec. 20. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!