Mit szedtek, mit ajánlanátok stresszoldásra?
Frontinon, xanaxon kívül:-) Inkább valami természetesebbre gondoltam. Vitamin, vagy ilyesmi.
Napi használatra kellene.
Valeriana relax. En már próbáltam és jó volt.
Természetes cucc. Macskagyökérből van ;)
De igazából az előttem szólónak van nagyon igaza.
Tényeleg a stressz okát kell megszüntetni...
Ezt csak akkor szedd ha mar k.o. vagy.
B-vitamin kell.Vehetsz tablettában,de van a májban,petrezselyemben,magvakban.Ajánlom:
reggeliként a májkrémes kenyeret petrezselyemmel,
ebédre a petrezselymes burgonyát rántott májjal,
nassolásra a diákcsemegét vagy a mogyoró mixet (mogyorós mixben van mogyi,mandula,kesudió,mazsola stb.-penniben van.)
A tengergyümölcseiben sok olyan anyag van,ami az idegrendszert támogatja (taurin,foszfor,taubmarin)
Persze mindig más legyen az étkezéseid.Stresszoldására pl.vegyél marokerősítőt,és ha valami aggaszt nyomkodod.
stressz oka lehet, hogy valami hiányzik a szervezetéből pl.
A szorongásos kórképek gyógyítása
A szorongásos betegségek gyógyításában alapvetően kétféle módszer létezik, a gyógyszeres és a pszichoterápiás kezelés.
Ma elfogadott szakmai elv, hogy a szorongásos betegségek többségében (pánikbetegség, agorafóbia, szociális fóbia, generalizált szorongás, kényszerbetegség) a gyógyszeres kezelés elkerülhetetlen. Mára a legtöbb szorongással foglalkozó orvos megtapasztalhatta, hogy a korszerű szelektív szerotonerg antidepresszívumok (SSRI-k) egyértelműen hatékonyak a felsorolt esetekben. Az adott szer alkalmazási előírása tájékoztat a Magyarországon elfogadott javallatokról. Az antidepresszívumok szorongásoldó hatása nem jelentkezik azonnal, általában több (4-6) hét után észlelhető a tünetek érdemi javulása. A kettős szerotonerg hatású escitalopram hatásának kezdete igazoltan gyorsabb(1-2 hét), mint a többi SSRI-é. Az antidepresszív szerek jelen tudásunk szerint nem okoznak hozzászokást, általában nem okoznak álmosságot, nem rontják (inkább javítják) a gondolkodást, memóriát, hosszú távon is jól tolerálhatók. A széles körben használt korszerű benzodiazepin típusú szorongásoldók (alprazolam, clonazepam) előnye, hogy hatásuk gyors, a felszívódástól függően néhány óra után jelentkezik, rugalmasan, a tünetektől függően adagolhatók, így rövid ideig jól kiegészítik az antidepresszív szerekkel végzett kezelést. Hosszabb távon a hozzászokás veszélye, a szedatív mellékhatások jelentik a legfőbb hátrányt. A régebbi, hosszabb hatású, több mellékhatást okozó szorongásoldók (diazepam, medazepam, meprobamat) ma a szorongásos betegségek kezelésében nem javasolhatók. A szorongásoldók újabb generációját képviseli a pregabalin, ami az eddigi adatok szerint nem okoz hozzászokást. A nem benzodiazepin típusú szerek közül a buspiron szintén nem okoz hozzászokást, ugyanakkor sok szakember megkérdőjelezi a hatékonyságát.
A szorongásos betegségek kezelésében a kognitív viselkedésterápia hatékonyságát is igazolták. A szakszerű kezeléshez azonban pszichoterápiás képzettség szükséges, ami az alapellátásban megnehezíti a specifikus pszichoterápiák rutinszerű alkalmazását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!