Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma derült ki, hogy epekövem...

Ma derült ki, hogy epekövem van! Akutan nem kell műteni de akkor is az lesz a vége . Viszont szoptatom a kisbabámat és még szeretném sokáig ezt tenni! Étrend amivel valameddig megúszhatnám a műtétet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Az orvos nem javasolt kímélő diétát?

Egyébként kerülni kell a túl zsíros, fűszeres étkeket, alkoholt.

2009. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
leginkább a zsíros ételek fogyasztását kell elkerülni illetve sokszor keveset enni, ami megakadályozza, hogy az epe sokáig legyen az epehólyagban és tovább nőjön az epekő. ha valaki ezekre odafigyel és akutan nem okoz gondot, akkor viszonylag hosszú ideig lehet élni vele, mielőtt tényleg meg kell műteni.
2009. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 issti ***** válasza:
Zsíros, magvas, fűszeres kaják biztos nem, de érdemes jobban utána nézni, mert akár a hasnyálmirigy is begyulladhat tőle, az pedig nem tréfa dolog.
2009. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Néma epekő, ami nem okoz panaszokat? Mert akkor, ha odafigyelsz arra, hogy zsíros, túl fűszeres ételeket ne egyél, nem lesz gond. A terhesség miatt alakult ki. Nekem is van egy 7 mm-es epekövem, amit véletlenül vettek észre, mostmár nem szoptatok, és hétfőn megyek a műtétre. Csak a fenti étkezésekre figyeltem oda, és gondot soha nem okozott az epekő. Azért megyek műtétre most mégis, mert egyszer ki kell venni, jobb előbb, mint később..
2011. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Bocsi, most látom milyen régi kérdés... Azóta túl vagy a műtéten?
2011. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már rég :)
2011. márc. 5. 20:32
 7/9 anonim válasza:
És milyen volt a műtét és a gyógyulás? Mennyi idő után tudtad megint ellátni a gyermeked, gondolok az emeléssel járó feladatokra. Köszi az infot...
2011. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mire oda jutottam ,hogy végül megműtöttek már nem szoptattam ,mert előtte erős gyógyszereket kellett szednem !

Pár nap pihenő után már egyedül is bírtam a napi feladatokkal ,persze csak módjával ! Neked is lesz műtéted ?

2011. márc. 6. 20:33
 9/9 anonim válasza:

Hétfőn volt a műtét, kedden hazajöttem, ma már sokkal jobban vagyok. De kell még segítség, mert van egy 1 éves és egy 2,5 éves kisfiam akiket nem szabad emelnem :(

Milyen diétát tartottál a műtét után?

2011. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!