Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában megdobok a szívem....

Mostanában megdobok a szívem. Olyan mintha izgulnék pedig nem. Mit jelenthet? Vmi baj van?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 15:54
 1/9 A kérdező kommentje:
*dobog
2009. dec. 7. 15:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert ha 18 alatt vagy, akkor lehet serdülőkori sajátosság..és ha egyéb panaszt nem okoz, akkor el fog múlni. Egyébként lehet sok mindentől. Ha egyb panaszod is van, (zsibbadás, fájdalom, nehézlégzés, szédülés) akkor menj el orvoshoz. Nekem is van egyébként ilyenem..már hozzászoktam.(voltam EKG-n, semmi baj nem volt, sokaknál előfordul).
2009. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát 20 éves vok, meg nem vok éppen a legvékonyabb.

De eddig is ilyen voltam és nem volt semmi.

Meg sokat mozgok is, séta, bicikli, lépcsőzés :) , és sohasem ekkor, hanem amikor teljesen nyugalmi állapotban vok.

Meg azért eszek egészséges kajákat is...szal nem tudom.

Nagymamámnak és az ő anyjának is szivmegnagyobbodása volt, meg az egyik testvérem szivbeteg volt úgy született aztán meg is halt.

Kicsit félek nehogy nekem is vmi bajom legyen.

2009. dec. 7. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez után az anamnézis után, ajánlanám az orvost. Először menj el háziorvoshoz, mond el ezeket, és csinál EKG-t. Ha úgylátja, elküldhet kardiológiára. Ha nincs baj, akkor megnyugodhatsz, és legalább lógsz egy napot a suliból/unkahelyről. :)
2009. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pánikroham
2009. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A pánikroham ennél sokkal "több". Azt nem fogja összetéveszteni a sima szívdobogás érzéssel, az biztos.

Egy-egy nagyobb dobbanásról van szó vagy több percig tartó heves - de egyenletes - szívdobogásról?

2009. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

több percig tartó hosszabb dobogás, aztán elmúlik és egyidő múlva megint...

nincs konkrét idő a gyakoriságra.

Van pár nap amikor nincs ilyen.

Más tünetet nem tapasztalok... báár néha zsibbad a kezem, és begörcsöl a lábam. De sose akkor amikor a szivem igy csinál.

Pl. ma vert igy a szivem, de az elmúlt napokban nem zsibbadtam, és 3 napja görcsölt be éjszaka a lábam.

2009. dec. 7. 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól értem, nem pusztán gyorsabban ver szíved, hanem ilyenkor izgulsz, stresszelsz is egy kicsit pár percig. Ha így van, utalhat szorongásra (egyelőre enyhébb fajta).
2009. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha begörcsöl a lábad akkor magnézium hiányod van. és akkor a szívedre is ez a magyarázat. Szedjél magnéziumot mindennap. Lehet venni a gyógyszertárba vény nélkül.
2010. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!