Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség! Kihullik az összes...

Segítség! Kihullik az összes hajam! Már annyira ritka, hogy sírógörcsöt kapok, mikor tükörbe nézek! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Voltam már fogorvosnál,vérvételen,nőgyógyásznál,semmi.Teljesen kikészülök,már csak hátragumizva hordom,annyira szégyellem!!!!!!
2009. nov. 28. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is bőrgyógyászhoz menj!

Ha voltál, menj újra!

2009. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem fogyózol?

gondolom a vitaminokat már kipróbáltad

2009. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet csak vitamin hiány! ugyanis attól is lehet! de mindenképp bőrgyógyászhoz menny el!
2009. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ne bőrgyógyászhoz!

Hajgyógyászhoz,neki ez a területe.

Nekem is hullott, szültem , 3 hónapos volt a lányom azt hittem megkopaszodok.

Voltam vérvételen(minden oké),ez természetes folyamat mta a bőrgyógyász.Sampont ajánlott semmi extrát.

Olvastam hogy a lucerna kapszula nagyon jó.

Aztán még Neocapil oldat.

Itt egy másik fórum,kimondottan erről szól nagyon jó.

[link]

2009. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A bőrgyógyászok tarsolyában számos egyéb eszköz áll rendelkezésre, hogy közelebb jussanak a problémához.


1. Szövettani mintavétel

A hajas fejbőr szövettani vizsgálata segítségével megállapítható a telogén/alogén arány, vizsgálható a szőrtüsző szerkezete, és néhány esetben - elsősorban a hegesedő kopaszodásnál (alopeciáknál) - következtetni lehet a hajhullás okára.


2. Laboratóriumi vizsgálatok

Számos olyan laboratóriumi vizsgálati lehetőség áll rendelkezésre, melyek egyszerűen elvégezhetők, és segítségükkel fény derülhet olyan elváltozásokra, melyek a kopaszodás hátterében állhatnak.

a fejbőr Wood-fény vizsgálatával Mikrosporium-fertőzést lehet kimutatni,

KOH-teszttel a gombás fertőzések indefikálhatók,

vérkép, We (a vérszegénység a telogén hajhullás ismert és gyakori oka, míg a gyorsult süllyedés hátterében számos betegség húzódhat),

szérum Fe, ferritin- illetve cinkszint (vashiányos anaemia),

pajzsmirigyfunkciós vizsgálatok (hypothyreosis)

vese-, májfunkciós vizsgálatok (a krónikus betegségek a folliculus anyagcseréjét is károsan befolyásolják),

VDRL-teszt! (a syphilis II. stádiumának jellegzetes tünete az ún. kisfoltos kopaszodás alopecia parvimaculata),

Szérum férfihormon-szint meghatározása (a dihidrosztesztoszteronra rendkívül érzékenyek a szőrtüszők).

2009. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ nektek!!!
2009. nov. 30. 11:27
 7/7 anonim válasza:

Attol is lehet,hogy megfazott a fejborod.

Bocs az ekezetekert!

2013. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!