Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 105/50 es vérnyomás és 45ös...

105/50 es vérnyomás és 45ös pluzus nagyon kevés? Mitől lehet? 21/F

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat sportolok( van hogy 2-3 óra összeadva egy nap de 1-1.5 az minden nap megvan. ) Most elkezdtem egy elég szigrú diétát ( 78 kilo vagyok) kb napi 2000-2500 kcal bevitel ( de ugye intenzív sport mellett) és egy ideje elég alacsony vérnyomás eredményeket mérek + a szívem is szúr.

2013. nov. 19. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kevés. Ez a lehető legjobb.
2013. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első, remélem, ez ironikus volt...

Igen, nagyon kevés. 120/80 lenne az ideális, ehhez képest kevés, főleg a diasztolés, vagyis a 2. érték. A pulzusodnak 60 körül kellene lennie. Szintén kevés.

Látogass meg egy orvost...

2013. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez bizony túl alacsony, semmiképpen nem normális. [link]
2013. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony a vérnyomásod, a pulzusod is kevés.
2013. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
vágom hogy alacsony de mitől lehet?
2013. nov. 19. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a sporttól, nagyon megerõlteted magadat.
2013. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keményen sportoló, igen edzett embereknek szokott 60 alatt lenni a pulzus, de a vérnyomásnak ez az értéke nem normális. A vérnyomásváltozások okát nagyon gyakran nem szokták tudni kideríteni ("nincs oka"). Orvoshoz kell vele menni.
2013. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
voltam, ott 120/80 volt, szerintem a mérőm szr, vagy túl nagy a bicepszem :DD
2013. nov. 19. 22:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a lényegesebb, hogy te otthon mit mérsz (rendszeresen), ugyanis orvosnál szinte mindig magasabbat mérnek az izgalom miatt, valamint mégiscsak egyszeri alkalom. A vérnyomásingadozásokat lehet hogy nem mutatja az az egyszeri mérés. Persze a mérőd ettől még lehet rossz. Azt nem tudom, hoyg ezek a mérők mekkora bicepszméretre vannak kalibrálva :P
2013. nov. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aculluca ***** válasza:

a pulzus az még oké lenne, a de a vérnyomás az nagyon cink, ami még cinkebb és itt senki meg sem említette hogy 21évesen szúr a szíved???sürgősen ne orvoshoz menj hanem hagyd a fenébe ezt.miért diétázol?Épp versenyfelkészülésben vagy?előfordulhat hogy egy kis óvatos szurizást is végzel mellé?bocs hogy ezt is megkérdezem,mert létező dolgok a fiataloknál sajnos.de ezeket a tényeket azét érdemes tudni mert akkor az ok is meg lehet.

persze nyilván, igen menj el a dokihoz és szépen mondj el mindent amit nekünk esetleg nem, az üggyel kapcsolatban.


üdv

2013. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!