Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez nátha, vagy influenza inkább?

Ez nátha, vagy influenza inkább?

Figyelt kérdés

részletes diagnózis:


Szombaton kb egy 6-7 óra leforgása alatt megfájdult a torkom, fokozatosan, elkezdődött és estére már fájt rohadtul. Másnapra kevésbé fájt, de köhögtem tüsszögtem és folyt az orrom. Harmadik napra mág nem tüsszögtem, a torkom se fájt nagyon, inkább kicsit mintha zsibbadt lenne csak nagyon picit, de a hideg víz nem esik jól neki, így max csak teát tudok inni melegen-langyosan.


Tegnap 38fok volt a testhőm este, rá pár órráa már csak 37.4, bár digitális hőmérővel mértem ami szerintem nem a legpontosabb. Ma volt reggel szintén 37.4 és most 37.2, ingadozik össze-vissza vagy a franc tudja.

Amikor az orrom kifújom, akkor néha érzem meg hallom ahogy az arcüregeimben szörcsög a cucc a vákumtól.

Az orrváladékom általában zöld, de van amikor iszonyat sötétzöld és kicsit véres is. Most az arcüregeim is fájnak picit, a szemeim alatt, a fejem kóvályog picikét, illetve fáradtnak érzem magam, pedig este 9kor feküdtem, igaz tegnap nagyon kimerült voltam egyébb okokból.


noh ez a diagnózis, megyek dokihoz délután úgyis, de kíváncsi vagyok ki mit mond.


2009. nov. 17. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nátha lesz, nem lehet influenza több okból se:

- az influenza legjellemzőbb tünete a magas láz

- vírusos megbetegedés nem szokott "ingadozni", ha egyszer megbetegszel az nagyjából állandó lesz a gyógyulásodig. Ez az immunrendszer védőmechanizmusából következik

- az influenzának nagyon ritka tünete a sok orrváladék, ellenben a náthával szinte mindig velejár.

2009. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha nem röfögsz, akkor ez nem h1n1 :)
2009. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sima influenzára gondoltam igazából max:)
2009. nov. 17. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!