Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Önszeretet, de hogyan?

Önszeretet, de hogyan?

Figyelt kérdés

Mit csináljak, hogy tudjam szeretni azt, aki vagyok? Hogyan változtassam meg a gondolkodásmódomat?

Tudom, ebből nehéz kiindulni, mert nem mondtam el semmit magamról, de azért számítok egy-két bíztató, általános jótanácsra...

20/F


2009. nov. 15. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Gnóthi szeauton. Írták fel a delphoi jósda falára. Vagyis aki a jövője ismeretéért zarándokolt oda, azzal a felismeréssel lett bölcsebb, hogy tulajdonképpen saját jövője megismeréséhez saját belső világának ismerete a kulcs.


Az önszeretethez is az önismereten keresztül visz az út.

Másokat is igazán szeretni úgy tudsz, ha önmagadat szereted és elfogadod.


"Minden ember lelkében egy dal van,

így a saját lelkét hallja minden dalban,

- és akinek szép a lelkében az ének,

az hallja a mások énekét is szépnek."


Talán, ha jól értem azt tartod nehéznek, hogy vannak rossz tulajdonságaid is?

Van egy tanítás, mely azt vallja, hogy megszületésünk előtt mi kérjük az uticsomag összeállítását. Vagyis megkérdezik tőlünk minek, milyennek, hol, mikor,....stb. szeretnénk megszületni.

Ha ennek hinni lehet, akkor te kérted magadat ilyennek, azon okból, hogy megadd magadnak az esélyt, hogy kijavíthasd a hibákat és alkalmazd a már megszerzett javaidat.

Látod, mennyire ismered és szereted magad?

Legfeljebb nem tudsz róla.

Mélyülj el többször és emlékezz.


A látásmódod meg majd átalakul magától is.


Sok szerencsét!!

2009. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tetszett a válaszod, pedig elsőre mondhattam volna, hogy ááh, ez sablonszöveg, nem érdemes erre időt pazarolnom... De NEM így történt, jó volt elolvasni, és tovább folytathatom az "építkezést". ;)

2009. nov. 15. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.

Jó volt hallani, hogy tetszett, amit írtam.

2009. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!