Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Haj/fejbőr problémákkal...

Yngve kérdése:

Haj/fejbőr problémákkal milyen szakorvost kell felkeresni?

Figyelt kérdés
Húsz éves vagyok, hónapok óta folyamatosan hullik a hajam, pedig egykor nagyon dús és egészséges volt, most egyre ritkásabb, és viszket is a fejbőröm. És néha, mikor beletúrok, hogy átfésüljem a másik oldalra, úgy érzem mintha "fájna" a hajam. Kit keressek fel? Tippek esetleg, hogy mi állhat a háttérben? Visszafordítható vajon a folyamat? Köszi!

2013. okt. 25. 02:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld a hajgyógyászt.
2013. okt. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne olyan bőrgyógyász,aki hajgyógyászattal is foglalkozik. Ismertem egyet Erzsébeten,de nem tudom dolgozik-e még. Próbálj utána érdeklődni. A neve Dr. Stumpf Rózsa
2013. okt. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Napsugar11 ***** válasza:

Szia, EÜ Főiskolát végeztem, és a tudásom és tapasztalatom alapján azt mondanám, hogy sok minden okozhatja a problémáidat.


Ha viszket is, akkor viszont elképzelhető, hogy valamilyen gomba, vagy más élősködő lehet a háttérben. Okozhatja még seborrhea is, ami gyakori.


Hátterében állhat ezen kívül pajzsmirigy, vese, hypopyzis-, női hormonproblémák

- fogyókúrás gyógyszerek

- diéta (kevés vitamin bevitel) egyoldalú táplálkozás

- alacsony vérnyomás

- fogamzás gátlók

- vitaminhiány ill. túladagolás

- időskori kopaszodás

- hosszan tartó láz

- véralvadás gátló szerek szedése

- rossz vérkeringés.


Szóval rengeteg minden kiválthat általában hajhullást, de viszketéssel együtt én helyi problémára gyanakodom. Legvalószínűbb szerintem a gomba és a seborrhea.


Próbáld meg a Nizoral vagy a Sebiprox sampont használni 1 hónapig heti 3x, majd heti 2 alkalommal, és várhatóan megoldódik a problémád.


Ha bővebb megoldást keresel, privátban szívesen segítek.

2013. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Smel válasza:
A hajgyógyász is csodákra képes. Mindenképpen elkéne menned egy kivizsgálásra, ahol a diagnózis felállítása után személyre szabott kezelést kapsz.Én a TrioHairbe járok, és ők a legjobbak.
2014. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!