Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fáj a gerincem/hátam?

Mitől fáj a gerincem/hátam?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt hason feküdtem (úgy tanultam kb3negyed órán keresztül) és másnap elkezdett fájni a hátam a valahol lent az ágéki csigolyák és keresztcsont környékén. Valaki azt mondta nekem ez izomláz. De én úgy érzem a helytelen fekvéstől lehet, vagy gerincferdülés lenne? (Régebben voltam kivizsgáláson ahol mondták, hogy nagyon, nagyon enyhe gerincferdülésem van, tehát nem jelentős és azóta másnál is voltam ilyen iskolai orvosi kivizsgálásokon és a másik doktor nem mondta. Pedig semmit sem változtattam, nem jártam gyógytesire úszni stb.) Na mind1 nem ez a lényeg.

Szóval ez a fájdalom pár nap múlva megszűnt, eltelt vagy 4 nap és most megint elkezdett fájin kicsit. Igazából akkor fáj ha felállok a székről, vagy kiegyenesítem a gerincem vagy megmozdulok pl. hátra dőlök vagy előre. De nem erőteljesen fáj, csak kicsit. Ez a fájdalom olyan feszítő, nyilalló érzés.

Szerintetek mi lehet ez? Mitől van? Mit javasoltok?

(Egyelőre biztos nem megyek emiatt orvoshoz, mert nem nagy fájdalom, nem mindig fáj és megyünk majd ismét iskolai orvosi kivizsgálásra nem tudom mikor (minden éven van ilyen) és majd ott elmondják ha van valami probléma. De addig is tudtok valamit nekem javasolni, vagy hogy mitől lehet? 17/l

Köszönöm előre is! :))


2013. okt. 21. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
a keresztcsontnál való fájdalom a helytelen üléstől alakul ki szóval ha egy kemény széken ülsz és felt teszed a labad az asztalra akkor a szék meg a farmerodon hátul levő kis nem tudom minek nevezzem az a kis hurok amin az övet átbújtatod nagyon profin a keresztcsont környékén megynyomja a gerincedet
2013. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!