Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a legpihentetőbb alváspózíció?

Mi a legpihentetőbb alváspózíció?

Figyelt kérdés
Sokszor van úgy hogy amikor felébredek szinte ugyanolyan fáradt vagyok mint amikor elaludtam,hallottam hogy ennek oka lehet az hogy rossz pozícióban alszom.Melyik a legjobb,hogyan feküdjek?
2009. nov. 9. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Amelyik neked a legkényelmesebb.

Nem lehet, hogy valami más miatt vagy fáradt? Mert például azoknál szokott előfordulni, hogy fáradtan ébrednek, akik beszélnek álmukba, ne adj isten járkálnak is. Előfordulhat légzési panasz vagy helytelen táplálkozás miatt is.

2009. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a pozoció a lényeg..,bár az se mind1,ahogy neked a legkényelmesebb! De lehet azért kelsz fáradtan mert vizérben vagy hartmannban fekszel..!
2009. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok minden okozhatja a fáradtságodat. A nyugtalanság, stressz, vagy túlzott hajtás a mindennapokban. Mindenesetre ha konkrétan a fekvő pozíció érdekel akkor mindenképpen a neked legkényelmesebb legyen. Fizikailag a magzat póz az egyik legpihentetőbb. Oldalfekvésben enyhén behajlítva a hátat és a lábakat is. mint a magzat a méhben. Ekkor a gerinced felveszi anatómiai formáját és az ízületeid meg izmaid is középállásban vannak nagyjából. Ha kényelmes próbáld ki.
2009. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah,és még elfelejtettem irni,hogy ajánlatos úgy aludni,h. a fejed észak fele a lábaid dél fele néznek!Ez se mind1 akármennyire is furának hangzik...
2009. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két ötletem volna:

1. este sokat/nehezet eszel, emiatt a gyomrodnak dolgoznia kell álmodban és ez néhány embernél azt okozza, hogy nem tud mélyavási fázisba kerülni, amiből nagyjából 3 kell ahhoz, hogy kipihend magad, de így csak 2-d lesz.

2. alapszabály, hogy a meleg szoba álmosít, a hűvös szoba egészségesebbé teszi az alvást. Persze ne hidegbe aludj, de ha nagyon be van fűtve, akkor egy kicsit tekerd lejjebb a radiátort, satöbbi.


Attól, aki szerint északra kell tenni a fejet kérdezném, hogy a déli féltekén ez a szabály is megfordul, mint a Corioli-erő? :)

2009. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!