Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Holnap este van egy számomra...

Holnap este van egy számomra nagyon fontos buli. De beteg vagyok. Ötletek?

Figyelt kérdés

1. A bulit kizárt, hogy kihagyjam, mert erre készülök ezer éve, és a holnap estén sok minden múlik.

2. Utána el fogok menni orvoshoz, csak mondjatok ötleteket, hogy holnapig mivel lehetnék jobban.


Szóval tegnap este 37,5 - 39,2ig terjedt a lázam. Mellé egy kicsikét fáj a torkom, és egy nagyon picit náthás vagyok. De valójában a láz mellett csak a fejfájás és az izületi fájdalom aggaszt.


A tervem: Ma délután van egy katalógusos órám, amint nem hagyhatok ki, erre bemegyek. Utána haza, lefekszem. Sok c-vitamin, gyümölcs, folyadék. Amíg 39 alatt van, nem veszek be lázcsillapítót. Holnap ugyanez. Majd a buli előtt veszek be 1000mg Paracetamolt.


Szerintetek? Egyéb ötletek?


(légyszi ne nézzetek hülyének, ez az este tényleg nagyon fontos)


2013. szept. 24. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
38 felett csillapítunk lázat. Nem kell megvárni hogy felmenjen 39re. Megkérdezhetem hogy mégis min múlik ez a buli?
2013. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megértelek... Bár nem nagy ötlet betegen elmenni, de valszeg én is ezt csinálnám... Szóval, szerintem meg pont, hogy bármilyen kis hőemelkedésed/lázad van, vegyél be gyógyszert!!!! Nincs értelme, ha nem veszel be, csak rosszabb lehet. Rengeteg C vitamin, gyümölcs, tea, meleg ágy. Szellőztess 2-3 óránként, hogy ne a "beteg" levegőben ülj otthon. Aludj annyit holnapig, amennyit csak tudsz. Reggel-este zuhany, hogy lemosd magadról az izzadtságot és felfrissülj. Ja és HIDD el, hogy jól leszel, nagyon sokat segít. Jó bulizást :) L23
2013. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 38 felett tuti már bevenném a lázcsillapítót!

Még van egy napod, lehet, hogy jobban leszel. Nekem a fekvés, pihenés, alvás szokott segíteni.


Aztán vigyázz nehogy megfertőzz mindenkit a buliban :)

2013. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

fűzfa- nyírfakéreg főzetről hallottam, hogy szalicilsav-tartalmú, régen ezt a szegények aszpirinjének is nevezték. Kiváló láz- és fájdalomcsillapító.

Ugyanilyen hatékony lehet a magas láz ellen a hűtőborogatás: Mindkét lábat langyos vízbe beáztatott kendővel kell betekerni a bokától a térdig, mindaddig, amíg a láz lecsökken 38 fok alá. Ez nagyjából 20 percet vehet igénybe.

A náthára egy-egy tea is jó lehet ( persze szigorúan mézzel édesített, nem cukorral!)pl.:a bodza, hársfavirág, csipkebogyó, borsmenta vagy akár a citromfű.

Köhögés csillapításra kiváló a lándzsás útifű, mályva vagy akár a zsálya forrázata.

Régi, s némileg vitatott módszer a káposztaleveles borogatás: a káposzta- vagy kelkáposzta levelek ereit kivágjuk, a levelet nyújtófával kisimítjuk, majd ezzel borogatjuk a fájós tagokat.

Fejfájás esetén pedig igyál meg egy magnéziumtartalmú pezsgőtablettát.

Remélem tudtam segíteni. Jobbulást! :)

2013. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!