Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az Öcsém baja?!

Mi lehet az Öcsém baja?!

Figyelt kérdés

Az Öcsém 19 éves!

Először is az volt a gondja, hogy még mielőtt buszra szállt volna, mert vidékről jár be, tehát hosszú az út, és rosszul érezte magát, ideges, és szorítást érzett a torkában, hányinger, egyszóval feszült volt! Ez máskor is előfordult, például, mikor vendégségbe ment! Otthon viszont nagyon ritka volt, hogy ilyen előfordult volna

Az orvos nyugtatót írt fel (frontin, később xanax), egy időre gyengültek a panaszok, de újra visszatértek! Hányinger, feszítő érzés a gyomrában evés után, fájdalom a gyomorszájnál! Legrosszabb dolog a félelme, hogy rosszul lesz, ha mondjuk buszra száll, nem tud nyugodtan utazni, és hogy nem tud tenni ez ellen semmit.

Mi arra gondolunk, hogy valamilyen gyomorproblémája lehet! De ez összefügghet valamilyen idegi dologgal, ami még rosszabbat tesz a gyomrának!

Nemsokára megy a dokihoz beutalóért a belgyógyászhoz, de ha valakinek volt hasonló, vagy van ötlete, az írjon választ légyszi!

Köszi


2009. nov. 4. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Panikbeteg!De inkabb szakemberhez kene fordulni.
2009. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg, tömegkomlexus lehet vagy idegenektől való félelem vagy mikor az ember nem mer kimenni otthonról (nem jut eszembe a betegség neve). Bármelyik lehet. Tuti nem gyomorprobléma ha amúgy nincs jelen ha otthon van veletek.
2009. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Pánikbeteg! Pszihologushoz kell vissza menni h vagy emeljen a gyógyszer adagon bagy váltásra van szüksége mert már nem hat rá ez a szer.

Nekem is ilyen jellegű bajom volt és én is xanaxot kaptam amit emeltek és akkor jobban lettem, viszont hirtelen idegeségetől vagy félelemtől nekem is elő jött ismét a tűnet és ekkor váltottunk másik szerre. Nagyon fontos lenne ha valakivel megtudná beszélni vagy eljárni csoportterápiára és kibeszélné magából h mi az ami miatt feszült a bezártságtól, emberektől, ezt egy szakember célírányú kérdéseivel 15 perc alatt kideriti. Én már nem szeddek gyógyszert jó ideje, saját magamat tudom kontrollálni, mert egy idő után úgy letompitott a gyógyszer h úgy néztem ki mint az élő halott mindig rossz kedvű mélabús, ezt mondták a családtagjaim, közben én belülről nem ezt éreztem.

Jobbulást az öcsédnek

k/38

2009. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is, 10000000%, hogy nem gyomorprobléma, hanem pánikbeteg. Igazából a nyugtatók "csak" tüneti kezelések (természetesen ezekre is szükség van egy ideig), nem tudom mennyire vagytok nyitottak a téma felé, de megpróbálhatna meditálni, agykontrollozni, jógázni, vagy talán érdemes lenne ellátogatni egy kineziológushoz.

a pánikbetegségről link (és annak kezeléséről): [link] szerintem érdemes lenne átböngésznetek.

2009. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen az kimaradt a felsorolásomból h nekem is természetgyász segitett gyógyszer nélkül. A 23:21 hozzászoló vér profi,a kinezologus segitett és megtanított egy csomó dologra. Ami által nagyon sok feszültség távozott a múltamból. Nagyon érdekesek voltak ezek az úgy nevezet találkozások olyan dolgokat hozott felszínre amirre én nem is tudtam h létezett és ennyire mélyen a testembe beleívodott.

k/38

2009. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocsi természetgyógyászt akartam írni
2009. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

23:03 az agorafóbiára gondoltál? (Szerintem az ennél sokkal durvább)

Lehet, hogy csak simán szorongásos. A fent felsorolt betegségek (pánikbetegség pl.) nagyon súlyos betegségek, ezeknél sokkal durvább tünetekkel.

Szerintem ez inkább valami idegrendszeri dolog lehet. Előzőleg tapasztalt stresszes helyzet miatt már előre fél attól, hogy majd rosszul fogja magát érezni és ez a félelem is generálhatja magát a rosszullétet.

Nekem is nagyon sokszor volt olyan, hogy buszon rosszul lettem. Távolságin a gyomrom kavarodott fel, a helyi járaton pedig többször elájultam. Sokszor volt olyan, hogy ha nem sikerült leülnöm és tudtam, hogy sokat fogok utazni, annyira féltem a rosszulléttől, hogy leszálltam és megvártam a következőt, azzal is mentem párat és így tovább.

Aztán a hosszú útra nekem nagyon bevált egy gyógyszer, amit ha elrágcsáltam, nem kavarodott fel többé a gyomrom, nem volt már hányingerem. Nem is mindig ettem meg, csak jót tett a tudat, hogy ott lapul a zsebemben a segítség. A 3. ilyen eset után már nem féltem előre. Csak akkor jött elő egyszer ismét, amikor egy esetben eszembe jutott, hogy nincs nálam az a gyógyszer. Szóval valójában nem is a busz volt a hibás.

A helyi járatra is találtam ki ilyen "gyógymódot", és ma már eltűnt ez a félelem érzet.


Ha mondjuk a belgyógyászati vizsgálat nem mutatna ki konkrét problémát az emésztő rendszerben, nem lenne haszontalan egy pszichológussal, vagy kineziológussal találkozni. Ennyi idős korban az ember már kicsit kikerül a védőburok alól, ez sokaknak nagy lelki megterhelést okoz, még ha nincs is ennek teljesen a tudatában. Azt érzi csak, hogy valami nem frankó.


Remélem, hamarosan megtaláljátok majd a rosszullétek okát és sikerül azt kezelni is!

2009. nov. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, remélem nem pánikbetegség, mert az komoly dolog!

Az utolsó válaszadótól kérdezném, hogy mi volt az a gyógyszer, amit rágcsálgatott?

2009. nov. 5. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!