Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem vagyok benne biztos, de...

Nem vagyok benne biztos, de szerintem migrénem van. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt is kérdéseket-válaszokat és egyre biztosabb vagyok benne. Havonta többször is rámjön ez az előbb egyoldalú, majd továbbterjedő fájdalom (de van, h. napokig eltart). Ilyenkor émelygek, hányingerem van, ideges vagyok, nem forog a nyelvem, nem tudok koncentrálni sem. Ha beveszek egy Algoflex Forte-t, attól sem múlik el, csak valamennyire tompítja, de ugyanúgy fáj. Ma is rámtör, éjjel 0.25-től d. u.15. 00. ig szenvedtem, végül besötétítettem, aludtam egyet, azátn ittam egy erős kávét és mintha jobb lenne kicsit. De nem tehetem ezt meg minden alkalommal, mert van két gyerekem (6és 1.5 évesek) és nem dőlhetek le akármikor. Ezek tényleg a migrén tünetei? Fogamzásgátlót szedek 5-6 hónapja, nem tudom, ez mennyire befolyásolja. Köszönöm a segítségeteket!
2009. nov. 1. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van migrénem és igen a fogamzásgátlótól előjöhet. Ha eddig nem volt, akkor elég valószínű, hogy attól van. Vannak más módszerek, amik szintén hormonálisak, meg esetleg más gyógyszerek, menj el a nőgyógyászodhoz.

Nekem különösen a szedési szünetben volt nagyon rossz, 3 napig fájt a fejem és semmitől nem múlt.

Mióta nem szedek tabit minden rendben (vagyis azóta a hasam fáj,de azt könnyebb kezelni)

2009. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 16 éves korom óta vagyok migrénes, 1-2 havonta jön ki stresszre vagy hirtelen időjárásváltozásra. Egy sima fejfájással kezdődik, ami vagy elmúlik magától, vagy átcsap migrénbe: elkezdek émelyegni, gyakran hányni, szédülni. Ha lehajolok, pokoli erős a fájdalom, nehezemre esik a beszéd, látászavaraim vannak. Ha még az elején időben "elkapom", akkor elég 2 quarelin, plusz 1-2 óra múlva esetleg még 1, plusz egy kis pihenés sötét, csendes szobában (ez ritkán sikerül), amíg az első adag gyógyszer hat. Ha nem csípem el az elején, akkor akár 2 napig is szenvedek tőle.
2009. nov. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Valószínűleg migrén, bár ha csak a gyógyszer szedése óta van, akkor lehetséges, hogy csak annak a mellékhatása és egy másik gyógyszerre való áttérés megoldhatja a problémát. Én kisgyerek korom óta migrénes vagyok, szinte minden időjárásváltozáskor előjön. Szédülés, hányinger, fényérzékenység, és mozgásokra éles fejfájdalom a tipikus tünetek. A migrénes roham gyakran hányással végződik, nekem ez szerencsére csak gyerekkoromban volt jellemző. Nálam egyetlen gyógyszer, a Quarelin vált be, semmi más. Ahogy az előző válaszoló is írta van , hogy több darabra van szükség. :(
2010. jan. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!