Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg nemelég 1 liter viz,...

Tényleg nemelég 1 liter viz, az unokám ma nagyon rámveszekedett és megbántott emiatt? De nemhiszi hogy nembirok inni,71 éves vagyok

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy nem bírsz inni, de ettől még nem elég 1 liter folyadék. (Legjobb a víz, de számít az üdítő, a leves, a dinnye is.) Az idősek és a gyerekek könnyen kiszáradnak ilyen melegben. De normális hőmérséklet esetén is többet kellene inni.

Nem tudom, mivel bántott meg az unokád, de az ivásban igaza volt. Örülj, hogy aggódik érted. Ha mindezt bunkó stílusban adta elő, abban természetesen nem volt igaza.

2013. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bárzsing ***** válasza:
Ilyen melegben legalább 2,5-3 liter folyadék szükséges. Máskor is legalább 1,5 liter. Igaza volt az unokájának, örüljön, hogy így törődik magával. A kiszáradásba bele is lehet halni! Úgy gondolom, ez elég indok arra, hogy erélyesebb hangnemet üssön meg az unokája, ha már a szép szó nem használ.
2013. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Veszekedett rám, intelligensen próbálta megmagyarázni hogy igyak akkor is ha nem kivánom.
2013. aug. 7. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem elég egy liter víz. Ebben a melegben akár 4-5 literre is szükség lehet.

Kérdező, egyél leveseket, lédús gyümölcsöket, ha már nem tudsz ennyi vizet meginni!

2013. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen:) én is szenvedek mert nincs étvágyam se nem vagyok szomjas annyira. hiába is a meleg.

de muszáj a folyadékutánpótlás

2013. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!