Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szenvedsz valamilyen fajta...

Szenvedsz valamilyen fajta kényszerbetegségben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fú,szerencsére már semmilyenben. De elég szorongós fajta vagyok, kisebb koromban volt trihotilomániám. (kitéptem a szempilláimat,és megettem). Kiderült utóbb,hogy anyáék válása volt az oka. Aztán elmúlt. Egy időben rágtam a körmeimet, de erőt vettem magamon és leszoktam róla.

Azóta jól vagyok és viszonylag kiegyensúlyozott.

21/L

2009. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztaságmániás voltam a negatív értelemben, nem fogtam meg kézzel a kilincset, ezerszer mostam kezet...még általánosban, aztán egy kutya mindent a helyére tett, érdekes.
2009. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
nem tudnám őket felsorolni, rengeteg addictiom és dependentiám van. feleennyiért is fölköthetném magam, ha nem élvezném őket.
2009. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ideges vagyok, apránként letépkedem az ujjaimról, főleg a hüvelykujjamról a bőrt, a tövénél. Egészen addig, amíg vérezni meg nagyon fájni nem kezd. És néha, ha a kéztépkedés nem megy, a számról, az ajkaimról a bőrt ugyanígy...

Nem tudom, mennyire betegség, de eléggé kényszeres. Jó lenne megszabadulni tőle, mert nem valami megnyerő így a kezem. Úgyhogy küzdök vele.

17/L

2009. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Igen,már2éve kényszerbeteg vagyok,de nem tisztaságmániás,inkább ilyen "rituálés","semmi értelme"-kényszerek,ezt azért mondom,mert ha úgy nézzük,egy enyhébb tisztaságmániásban szenvedő embernek szép,tiszta pl. a lakása,ez ilyen szempontból pozitív,és van értelme,vagyis nincs,de nem rossz annyira ez a tulajdonság.:))

Különben csak 17 leszek idén,és lány vagyok.

Szedtem gyógyszert,a Fevarint,mostmár nem,hálaistennek,sz.tem amennyire tudtok,szokjatok le a gyógyszerről,mert nekem furcsa tüneteim voltak,és nem szokásos,a betegtájékoztatóban leírtak!!


Sok sikert minden kényszerbetegnek a gyógyulásban!!:DD

Ui.:fiatal,gyermek ill. tinédzser kényszerest ne felnőtt-pszihológushoz vigyetek.Bár pár km-rel talán a falusiaknak többet kell utazni,de megéri,mármint az én esetemben megérte....(mert a felnőtt pszih. teljesen másfajta gygyszereket(!) írt fel,ami nem is erre a betegségre való!!!-és veszélyesebbek is,szerintem.)

2010. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51%
Én pl. a csokievést nem tudom abbahagyni,naponta egy-két tábla csokit eszek. Ha nem ehetek egy napig, rosszul vagyok.És klausztrofóbiám van. Régen rágtam a hajamat, de anyu vett valami irtó rossz sampont, amitől keserű lett a hajam, ezért abbahagytam :D
2010. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Önmagamnak és kifelé is bizonyítási kényszer, tisztaság mánia, tökéletes napirendhez tartás, de ezek elég durván. Pont mint egy börtön, úgy élek. A külvilág ki van zárva. Magányos vagyok.Van amikor zavar,van amikor vágyom az egyedüllétre. Kényszer betegség maga a lassú halál, egy idő után meg lehet unni és akkor elegem lesz belőle.
2010. szept. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!