Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a vérszegénység melyik...

Ez a vérszegénység melyik szakasza lehet? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Elg gyakran szédülök és hányingerem van... olyan í színem mint egy hullának... utoljára júliusban voltam vérvételen, azóta nem, most tervezek menni... szerintetek ez enyhe vagy súlyosabb vérszegénység lehet már?:S
2009. okt. 23. 19:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szüleimet nem igazán érdekli, és szerintem nagyon el sem akarják hinni hogy beteg vagyok (pedig az orruk alá dörgöltem a vérképes papírt...). Így aztán ez fáj, és én sem tudok törődni vele, úgyhogy inkább megvárom amíg olyasmi jelentkezik emiatt hogy elhiszik végre...



Nekem vashiány miatt alakult ki, legalábbis szerintem, mert a vasam is alacsony volt. Továbbá vérzek is rendszeresen olyan helyen ahol nem kellene, emiatt voltam továbbküldve kórházba de sosem jutottam el odáig...

2009. okt. 24. 16:20
 12/19 anonim ***** válasza:
Aranyér miatt vérzel?
2009. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem :S
2009. okt. 24. 18:25
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb butaság azon vitatkozni, hogy ki szédül a vérszegénységtől és ki nem. Két ember se egyforma és nem biztos, hogy a tankönyvi tünetek mindenkinél jelentkeznek (nem véletlenül léteznek ún. atípusos tünetek), ez nagyban függ attól is, hogy milyen fajta vérszegénységről van szó és hogy az milyen mértékű (pl. vashiányos anaemia, anaemia perniciosa, anaemia aplastica....), meg attól, hogy egyéb alapbetegséget kísér-e, vagy önállóan jelentkezik, kinek hogy reagál a szervezete...stb, de mindegy, nem akarok senkivel vitatkozni. Mivel a kérdező írta, hogy a vas szintje volt alacsony (meg gondolom kevés a haemoglobinja), így gondolom nála vashiányos vérszegénység van, amit nem elegendő pusztán gyógyszeresen kezelni - ezt sokan elfelejtik. Ugyanis, ha az illető nem változtat az étkezési szokásain, nem kellene csodát várni a gyógyszertől - sokszor ezért térnek vissza a tünetek a gyógyszer szedésének abbahagyása után - (sok zöldséget, piros gyümölcsöt, vörös húst stb. kéne enni a gyógyszerszedés mellett). Azt se értem, ha valaki jobban van és abba hagyja a gyógyszert. Hiszen (nekem legalábbis) logikus, hogy a gyógyszertől lett jobban és anélkül könnyen visszaeshet (pláne, ha nem diétázott stb...), ilyenkor vissza kéne menni az orvoshoz és kontroll vérkép alapján ő majd eldönti, hogy kell-e tovább szedni a vaskészítményt, vagy sem. De magától senkinek se szabadna abba hagyni, se elkezdenie. Na de mindegy, ez az én egyéni véleményem. Persze, olyan is van, hogy valaki magától abbahagy bizonyos típusú gyógyszert és nem esik vissza - mielőtt ezzel jönne bárki - de ez a ritkább, most nem akarok belemenni. Kérdező, azt tudnám javasolni neked, hogy menj vissza az orvosodhoz, egyrészt, mert tipikus tüneteid vannak, másrészt aki vaskészítményt szed, annak kötelező lenne 3 havonta a kontroll vérkép - nem véletlenül. Én klinikán dolgozom, és biztosan mondhatom, ne várd meg, míg a tüneteid súlyosbodnak... Nem tudom, hogy pontosan tudod-e, mit jelent a betegséged, azt javaslom nézz utána akár a Net-en, vagy kérdezd nyugodtan az orvosodtól. Ez azért lenne fontos, hogy tisztában legyél azzal, milyen következményekkel járhat, ha nem kezelnek, milyen hatása/mellékhatása van a gyógyszernek stb stb stb... Nem akartam "kisregényt" írni, de így is az lett, bocsi.
2009. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is kóros vérszegény volt,de nem adtam gyógyszert neki.Célirányosan javítható a helyzet,ha a táplálkozáson változtat az egyén,ugyanis egyes husok és zöldségek nagy mértékben tartalmaznak vasat.Ilyen a máj,a spenót,stb.A kislányom teljesen meggyógyult,de néha muszáj gyógyszerrel rásegíteni.Lehet a tünet hányinger és szédülés,bár inkább aluszékonyság,fáradság a tünet.
2009. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Rengeteg betegség quasi mellékhatása a vérszegénység. Mindenképpen alapos orvosi kivizsgálás, és talán az alapbetegséget kéne rendbetenni, és attól lehet, hogy elmúlik a vérszegénység.
2009. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Aki azt a sokat írta: nagyon hasznos volt. Vashiányom van de nem tudni mitől alakulhatott ki a vérszegénységem, mert nem a saját dokimnál voltam, de továbbküldtek kórházba de nem mentem el mert dolgoznom kellett!

Most nem tudom hogy elmenjek-e dokimhoz, nem akarom hogy hypochondernek gondoljon :( Nem járok olyan gyakran, de egy évben 2x 3x megfordulok nála.


gyébként aluszékony is vagyok, ha 6 órát alszom akkor is, ha 12 órát alszom akkor is... felkelek, ki vagyok pihenve és 3-4 óra után elalszom... :S A gyógyszert azért hagytam abba mert félek hogy károsítja pl a veséimet :S

2009. okt. 26. 18:51
 18/19 anonim ***** válasza:

Elsőnek: Attól hogy egy tünet nálad nincs, másnál még őven lehet. Én is kóros vérszegénységgel és vashiánnyel vagyok évek óta, de sokszor mintha egy ringlisen ülnék, olyan durván szédülök. A vérnyomásom is durván alacsony, de ez csak utóbbi években, előtte teljesen normális volt és a vérszegénység miatt szédelegtem akkor is.


Ne csak tervezz menni laborba, hanem 2-3

havonta kötelező lenne, hogy menj.

2009. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki azt a "sokat írta". Hát igen, ha igazából normális a vas szinted és te erre szedsz vaskészítményt, az igazából nem a veséid, hanem elsősorban a májad károsítja. Ezért is van a kontroll vérkép, ahol a vas-on kívül pl. májenzimeket is néznek (pl. GOT, SGOT, gamma GT... stb), ez ad felvilágosítást a máj állapotáról.

Szerintem nem minősül hipohondrizmusnak, ha orvoshoz mégy. Amint már írtam, szerintem ne várd meg, míg szervi elváltozásokat okoz...

2009. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!