Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megkaptam volna a h1n1-et?...

Megkaptam volna a h1n1-et? Köhögök, fáj a torkom, náthás vagyok.

Figyelt kérdés
Hallottam hogy tüdővérzést okozhat az új vírus,igaz ez? Állítólag vki tüdőtrombózist kapott.Mit csináljak? Nem akarok lebetegedni!
2009. okt. 18. 01:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan ismerje fel és mit tegyen, ha új influenzára gyanakszik?


Az ÁNTSZ továbbra is azt javasolja, hogy aki észleli magán a tüneteket, maradjon otthon és értesítse orvosát. A tünetek a hirtelen fellépő magas láz, köhögés, torokfájás, orrdugulás, izomfájdalom, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, hányinger és hányás.


Teendői ugyanazok, mint a szezonális influenza fertőzés esetén: lázcsillapítás, ágynyugalom, vitaminok, bő folyadék fogyasztása. Ha állapota nem javul 2-3 nap alatt, értesítse orvosát, aki eldönti, hogy otthonában vagy kórházban kell-e tovább gyógyulnia.


[link]


Megfázás? Influenza? H1N1? Hogyan különböztethetőek meg?


[link]

2009. okt. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
meg tudod erinteni az alladdal a mellkasodat?
2009. okt. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
miért?
2009. okt. 18. 05:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném.A kislányom szintén 3 hete magas lázzal volt,39,5,torokgyulladás,nátha.

Semi komoly.2 napig volt lázas,1 hét alatt rendbe jött.

Orvoshoz menj el,de nem kell egyböl H1N1 re gondolni.Amíg nem fújták ennyire fel,senki nem is parázott egy megfázástól.

Persze odakell magunkra figyelni,ha szügséges orvos,.Otthon maradni,pihenni.meggyógyulni.

2009. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Na és ha elkaptad, akkor mi van? Ez egy sima influenza, semmi több. Nem a levegőbe beszélek, ugyanis én az elsők között voltam Magyarországon, aki elkapta. 5 nap alatt meggyógyultam.
2009. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt maximálisan igaza van az előttem szólónak, ez is csak egy teljesen sima influenza, úgyanúgy vannak szövődményei és így sajnos halálos áldozatai is, mint a többinek, csak most pánikhangulatot teremtettek.

Másrészt pedig több influenza vírus is "kering" mostanában, egyáltalán nem biztos, hogy éppen melyiket kaptad el. Az Antsz csak a zárt közösségekben, hirtelen, nagy számban előforduló megbetegedések esetén végez laborelemzést egy véletlenszerűen kiválasztott mintából (5-6 fő egy kb.100 fős beteg közösségből).

Ez is csak egy influenza, ha elkaptad, menj orvoshoz, ő majd javasol gyógyszert. Pihenj, ne menj közösségbe, igyál sokat és ne pánikolj! Jobbulást!

2009. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerezz Calcium Sandoz pezsgőtablettát, igyad nap 1-2 alkalommal. Minden ételbe tegyél kakukkfű-t, teafűként megkapod a Herbárában, immunerősítő. Ksvirág csepp és sok egyéb is jó. De a kalciumot(csakis a Sandoz) és kakukkfüvet ne hagyd ki. És ne ijedezz.
2009. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

k*rva jo hogy valami retardalt lepontozta a joimdulatu valaszomat.

azert kell megerinteni az alladdal a mellkasodat, mert nalunk is felmerult a gyanuja a betegsegnek, es mivel van nalunk egy rakas pici gyerek, betelefonaltunk a h1n1 veszhivora, ahol rogton ez volt az elso kerdesuk.

2009. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyom köszi a sok hasznos választ! Már megnyugodtam.Csak anyám riogatott...:) hát próbálom kikúrálni magam,remélem hamar rendbe jövök és nem lesznek szövődmények.
2009. okt. 18. 20:42
 10/13 A kérdező kommentje:
ja,utolsónak:azt elfelejtettem: meg tudom érinteni.Mért,ezek szerint aki h1n1-es,az nem? Nem értem.
2009. okt. 18. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!