Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongásból, hogy lehet...

Szorongásból, hogy lehet meggyógyulni?

Figyelt kérdés

Gyakran szorongok, szedek gyógyszereket is. De gyógyszer nélkül, hogy lehet ill. mit lehet tenni?

Próbálok csak a jókra gondolni, nem a rosszra, elmúlásra, de nehéz.


2009. okt. 16. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

milyen dolgok miatt szoktál félni?

Mik aggasztanak?

2009. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Főleg akkor amikor nincs annyi munkám rámjön az elmúlástól való félelem. Reggel és délben, de délben kicsit rosszabb, plusz mennék olyankor vhova, főleg haza a kisfiamhoz. Bár mostanában gyorsabban végig megy rajtam a rossz érzés, mióta iszom a citormfű teát. De gyógyszereket is szedek.
2009. okt. 16. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor ez inkább félig depresszió. (Mert én is szoktam szorongani, de olyanoktól, hogy: telefonálnom kell, vizsga előtt, megkérdezni valamit a boltban - tehát lámpaláz szerűség, csak kórosan gyakran)

produkálsz ilyen tüneteket: izzadás, remegés


A lényeg viszont, hogy: meggyógyulni nem lehet belőle, de szinten tartani lehet. Került azokat az ételeket/italokat, amik az izgatottságot fokozzák, pl energiaital, kávé.

Menj sokat társaságba! Keress egy hobbit, vagy ha van , foglalkozz vele sokat. szerintem ezek segíthetnek

2009. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

gyógyszereknek nem vagyok a híve

én nem szedek. mert arra rá is lehet szokni. aztán csak egyre nehezebb lesz, ha már gyógyszerfüggő is vagy

2009. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja! most olvastam újra: munkahely.

Ha van rá lehetőséged: akkor 10 perc sétát tudok javasolni. egyébként nem tudom, én is sokszor unatkozom, mert kevés a munka. Akkor szoktam ide írni, int pl. most is. De mindjárt letelik a munkaidő:)

2009. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hosszútávon a pszichoterápia nagyon hatásos. Keress egy jón pszichológust pszichiátert. És bízzál bennük. Ha nem muszáj nem fognak gyógyszert adni. A problémákat megoldani nem, tudják , de segíthetnek abban , hogy könnyeben küzdjél meg velük.
2009. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a szorongással voltak gondjaim, nem mertem megszólalni társaságban, a legkisebb gond is hatalmasnak tűnt, és ha volt időm magamra,akkor jöttek a negatív gondolatok, minden nap hosszúnak tűnt, féltem bizonyos helyzetektől, ami másnak jelentéktelen, nekem mégis hatalmas megerőltetés volt.Lebénított.

Voltam pszichológusnál, és rögtön gyógyszert akart felírni, "ha gondolja írhatok fel antidepresszánst."

Könnyen rá lehet sütni ezekre hogy depresszió meg beteg..

Azóta se mentem vissza.Mert nincs már rá szükségem.

Véletlenül akadtam rá neten egy emberre, aki homeopátiával foglalkozik, jól kielemezgettünk,és sok beszélgetés után,Bach terápiát kipróbáltam.

Mostanra eltűnt a szorongásom, élvezek minden napot,

és gyorsabban telik el, nem kattog az agyam folyamatosan, tiszták a gondolataim,bekapcsolódok a beszélgetésekbe,nem félek már azoktól a helyzetektől,bátrab lettem,szóval összefoglalva olyan érzés,

mintha egy láncot tépett volna le rólam.

Nem tudom segítettem-e ezzel.

2009. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a gyogyszerek valoban nem jó megoldást jelentenek

Az elmulástol mindenki fél még én is de aminek elkell jönni hát az jöjjön is el ha itt van az ideje :)

addig meg élek s virulok megkell probálni nem csak a munkába temetkezni hanem pl ismerösökkel találkozni többet járni emberek közé

és a családdal többet együtt lenni pároddal is meglehet beszélni a problémákat :)


egy szivböl jövö beszélgetés sokszor többet segit az ember lelkén mint a gyogyszerek !!

2009. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!