Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi baj lehet a szívemmel?

Mi baj lehet a szívemmel?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, 24éves. Néha szoktam furcsa dolgokat észlelni. Eddig néhányszor és csakis akkor következett be,amikor ágyban feküdtem, és főként este,elalvás előtt, vagy alvás közben felébredek és akkor.

Ezt szoktam érezni: az egész testem hirtelen mintha lezsibbadna, nem tudok mozogni, nem tudok beszélni. Majd úgy érzem, hogy a szívem nagyon erősen és nagyon gyorsan dobog, hallom,ahogy ver. Semmit nem tudok csinálni, egyedül azt tudom szabályozni, hogy egyenletesen vegyem a levegőt, és meglepődök azon, hogy ez sikerül is ahelyett,hogy bepánikolnék, holott valójában nagyon meg vagyok ijedve. Eközben valami olyasmit érzek, mintha a fejemet valami szét akarná feszíteni, mintha a szívem az összes vért a fejembe akarná pumpálni. Ez az egész kb.fél percig tart vagy rövidebb ideig, majd megszűnik a merevség,újra mozog mindenem. Azt hiszem,ha a pulzusom vagy vérnyomásom megmérnék,az egekben lenne.

Biztos,hogy valami keringési zavar, eddig életemben már néhányszor éreztem, szerintem az állandó stressz okozza, mert főiskolás koromban többször előfordult, de nem közvetlenül stressz után, hanem utána valamikor. Lehet így jelzi a szervezetem,hogy túl sok volt a stressz ebben a néhány hónapban, és tűri, tűri, majd egyszer csak így ,,szól".

Volt már valakinek ilyen? Mi játszódik le ilyenkor a szervezetben? Mi ennek a jelenségnek a neve?


2009. okt. 13. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Alvás előtt lehet pánikbetegség is.Sajnos nekem is vannak iylemsi tüneteim stresszesebb időszakokban,és kizárolag az ágyban,este ha a másnapra gondolok:( Ha alvás közben "felébredsz" és akkor következik be,akkor alvás paralizis is lehet,alvási bénulásnak hivják és szintén a stresszhez van köze. Azért irtam idézőjelben azt,hogy felébredsz,mert ilyenkor nem teljesen éber az ember,az alvás és az érbenlét határán "beragad" egy kis időre,néhány mp,egy perc,fél eprc..


Összeséggében ,én nem vagyok orvos,de szeirntem 99% hogy a stressznek köze van hozzá.tudod ezek olyan tünetek,amik tipikusan szorongástól,lelki megbetegedéstől,stressztől jelennek meg testi tünetek formájában.

2009. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, sejtettem,hogy stressztől van, testvérem és a barátom is tapasztalt már ilyet. Szörnyű, hogy milyen fiatalok vagyunk, és ilyennel küszködünk :(
2009. okt. 13. 22:51
 3/9 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem megkérdezni,hogy ez mennyire veszélyes?
2009. okt. 13. 22:53
 4/9 A kérdező kommentje:
még tegnap utánanéztem az alvásparalízisnek, és nálam tuti,hogy ez van..eddig még életemben nem hallottam erről, ezért nem is tudtam, hogy igazából semmi bajom nincs. Ártalmatlan dolog.
2009. okt. 14. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
nEKED KOSZONHETEM,HOGY NEM KELL FELNEM TOBBE,KOSZONOM..mivel velem 15eves koromban tortent ez eloszor(eletemben 3szor)depresszios voltam es delutan 5kor lefekudtem aludni persze haton....keves ido elteltevel elkezdtem erezni,hogy mnem tudok megmozdulni se a szememet kinyitni,oriasi robaj csapta meg a fuleim es hangokat is hallottam mely mormogast(tulvilagi volt nagyon) utana zugott az egesz fejem,ereztem kiabalni akarok a csaladomnak,hogy segitseg,de nem sikerult nem birtam kiabalni,megsem mozdulni ekkor megjelent a hugom agya folott a kaszas rettenetesen ijeszto volt ahogy huzott magahoz es mondta gyere csak gyere,es ereztem h kiszallok a testembol felelm lett rajtam urra,azt hittem meghalok vegleg, de egyszer csak elkeztem erezni ujra tudok mozgni es kiszaladtam a szobambol fal feheren es a szuleimnek elmondtam mi tortent,hittek nekem es nagyon sajnaltak, fogalmam sem volt rola mi ez es most vegre tudom mar,hogy mi ez:-)koszi szepen neketek mindenkinek jar a pont.21/L
2009. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:)

szerintem nagyon kevesen vannak, akik tudják, mi ez, viszont nagyon sokan vannak, akik átélik. Sokan nem merik elmondani senkinek!!!

Szerintem kiírok majd egy kérdést ezzel kapcsolatban, hogy minél több emberhez eljusson, és ne féljenek, hanem megértsék, mi történik velük!

2009. okt. 14. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia az első vagyok! Remélem segitettem! Amugy teljesen ártalmatlan, minden emebrrel előfordult már szerintem. Nálam mikor először jelentkezett nagyon megijedtem,de orvost kérdeztem meg erről és ő mondta hogy ne aggódjak.Azt is hozzátette,hogy az alvásproblémák mindig stresszes élethelyzettel hozhatók összefüggésbe!
2009. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

jesszusom annyira örülök most, hogy találtam választ erre ami szintém velem is megtörtént,pont tegnap este. már feküdtem az ágyban, alváshoz készülve és már félálomban voltam mikor mdinenem lezsibbadt,nemtudtam se mozogni,kiabálni akartam anyának ,de nemtudtam. nagyon meg voltam ijedve. 18évesen kb életemben harmadszorra fordult most elő.

de ha azt mondjátok, hogy a stressznek van köze ehhez, akkor jogosan csinálja a testem ezt. én világéletemben stresszes voltam/vagyok sajnos, mindenen izgulok és idegeskedek.. ti hogy tudjátok oldani a stresszt? miylen módon?

2010. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Örülök, hogy választ kaptál a kérdésedre, az első hozzászólónak köszönhetünk mindent!

Mióta megtudtam, mi ez, utánanéztem, és megnyugodtam. Előtte senkinek sem mertem erről beszélni, féltem, hogy furcsán néznének rám. Mióta itt megtudtam, mi a ,,bajom" egyszer sem fordult elő, bár ez lehet semmit nem jelent (korábban sem fordult elő sokszor), talán már ,,kinőttem" belőle, hiszen kb. középiskolában jelentkezett először.

Ami a stresszt illeti, én mindig is nagyon izgulós voltam. Amíg suliba jártam, főleg fősulin naponta értek stresszes helyzetek, a vizsgaidőszakról ne is beszéljünk. Irigykedve néztem azokra, akik lazán tudták venni a dolgokat. a sulin kívül pl. akkor is szorongtam, ha mondjuk bankba kellett menni valamit intézni stb. Hiába fogadtam meg, hogy nem leszek ideges, ,,jött " az mindig.. Bár azt hiszem, ahogy telt az idő, kicsit hozzászoktam ezekhez a dolgokhoz és már könnyebben vettem őket, de nem tudtam semmilyen stratégiát kifejleszteni a stressz ellen. Talán a sportolás az, ami segített, mert utána jobban éreztem magam, és közben nem gondoltam a gondokra. Ami nálam kicsit egyértelműbben mutatta az idegesebb időszakokat az az, hogy volt olyan, mikor annyit forgolódtam éjszaka álmomban, hogy a lepedőmet egy kupacban összegyűrve találtam reggel. Nem éri meg idegeskedni...A szervezetünk pedig elkezdi küldeni a jeleket, amikor úgy érzi, lazítani kellene már...

2010. ápr. 23. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!