Mitralis prolapsus és front?
Nekem 20 éve állapították meg. Gyógyszert is szedek emiatt,ami mellett nincsenek panaszaim és a pulzusszámom nyugalmi állapotban soha nem megy 90 fölé.
Azért kell odafigyelni erre a betegségre,mert a gyakori szívritmuszavar pitvar fibrillációhoz,ill. a szapora szívműködés a szívizom idő előtti kifáradáshoz vezethet.
No-no! A hirtelen szívhalálok oka a legtöbb esetben nem infarktus,hanem ritmuszavar következménye. És bizony,h kifárad. Egy normál szívműködésű ember(70-90között)szíve kb. 60-65 éves korára veszít a működőképességéből. Ez egy tachycard embernél jóval előbb következik be. A fokozott működés miatt rendellenesen megvastagszik a szívizomzat,amit jóval nagyobb erővel kell működtetni. Ilyenkor alakul ki az u.n. szívelégtelenség.
A szív mellkasunk közepén elhelyezkedő, üreges, izmos falú pumpaszerűen működő szerv, melynek feladata a szervezet megfelelő vérkeringésének fenntartása. Amennyiben e létfontosságú szerv pumpafunkciója nem kielégítő, szívelégtelenség, keringési elégtelenség alakulhat ki. A betegség leggyakoribb oka a szív izomzatának megbetegedése, azonban a verőerek vagy a szív billentyűinek betegsége, továbbá a szív üregeinek csökkent tágulékonysága is okozhatja.
Köszönöm a válaszokat:) Megpróbálok én is nem foglalkozni vele.
A 3.kommentelőnek : Nekem is kell minimum 2-3 nap mire hozzászokik a szervezetem ezekhez a nagyobb front változásokhoz, de az első 2 nap, nagyon rossz tud lenni valóban. Az orvos Betaloc-ot írt fel, az ilyen esetekre..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!