Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Ez lehet agydaganat?

SOS! Ez lehet agydaganat?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal ezelőtt rövid időn belül két agyrázkódásom is volt: egyszer erősen lefejeltem a szekrényt, akkor csak 2 napig voltam kórházban megfigyelésen, pár héttel utána viszont autóbalesetem volt, és ott durvábban vágtam be a fejem, úgy nagyjából 1 hétig voltam akkor kórházban. Egy kis ideje fájdogál a fejem, szédülök, de ezt betudtam az időjárás miatti migrénnek. Viszont most már hányingerem is van,és valami véres váladék szivárgott az orromból! Ez lehet jóindulatú agydaganat? Létezik hogy ilyen sokáig nőtt, csak lassan, és most meg hirtelen kiderül hogy van?

Tudom, google a barátom, de nem akarok minden ilyen oldalt átbogarászni, 5 is elég volt, nem sokat tudtam meg:( Holnap biztos, hogy elmegyek dokihoz, de nagyon félek:(

31N



2013. jún. 2. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább a balesettől lehet. Sérülhetett valami.

Mindenképp lásson orvos, ő többet tud mondani, mint így látatlanban bárki.

2013. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olyan régen volt már az a baleset..jó nem évek, de olyan régnek tűnik:s és eddig panaszmentes voltam:(

ez az orrvérzés vagy mi elég ijesztő volt, remélem szimpla orrvérzés volt csak, de nekem nem szokott csak úgy, nem vagyok az a fajta..

2013. jún. 2. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Na most a vér és a véres váladék nem ugyanaz. Úgy vettem ki, hogy attól félsz, hogy a koponyaüregből jön a vér. Ha onnan jönne, akkor agyalapi törésed lenne. Azt pedig azért észrevették volna.

Orrvérzés sokmindentől lehet, pl. magas vérnyomástól. Nekem terhesség alatt szinte minden nap vérzett az orrom, pedig alacsony volt a vérnyomásom (előtte sosem vérzett az orrom). Szerintem az orrvérzés nem agydaganatra jellemző.

Az agydaganatnak elég sokféle tünete lehet, attól függően, hogy milyen agyi terület kerül nyomás alá (látászavar, szédülés, hányinger, hányás, járás-, beszédzavar, memóriaproblémák, viselkedés megváltozása, stb.).

Amit te leírsz az viszont szerintem simán lehet most az időjárástól is. A balesetnél pedig lehet, hogy kicsit megvongálódtak az erek, ehhez jött most a hülye idő, lehet hogy kicsit magasabb a vérnyomásod, ez már okozhatja az orrvérzést.

Ne a legrosszabbra gondolj egyből!:)

1-es

2013. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!:)
2013. jún. 3. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább egy aprócska vérrögöt tudok elképzelni, ami a balset során elpattant hajszálér következtében alakult ki, semmint hogy daganatra gyanakodjak.
2013. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmi gond nem volt, az idő miatt fájt a fejem.:)
2013. jún. 19. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!