Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi szól a h1n1 elleni védőoltá...

Mi szól a h1n1 elleni védőoltás ellen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 13:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Most írtam be egy másik kérdezőnek, hogy osztálytárs kislány múlt héten megkapta az oltás, most meg otthon fekszik betegen H1N1-el. Magyarul a hajunkra kenhetjük az oltást. 2 hét alatt alakul ki a védettség, az alatt meg számtalanszor elkaphatjuk.
2009. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Komolytalan dolgok aminek nincs valóság alapja! A hülyék meg mind elhiszik! 1 bolond 100-at csinál!
2009. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
0%

Szánalmas ami itt megy.

igen, tessék csak hirdetni az igét.... ne adasd be, mert semmit nem ér..és miért?

Mert ezt olvastam ezen és ezen a net-fórumon...

gratulálok

2009. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

1, az oltás már semmit nem ér a vírus mutálódott fajtájával szemben (és a mutálódás gyorsan megtörténik)

2, akik megkapták az oltást, azok ugyanúgy fertőzhetnek (terjeszthetik a vírust)

3, nincs letesztelve rendesen az oltóanyag (hosszú távon elég komoly következményei lehetnek)

4, azért, mert a média pánikot kelt, és ezt még megfejeli pár celeb és orvos kamuvéleményével, még nem kell mindent elhinni, ez is ugyanolyan influenza, mint a többi

5, a cég körül nagy a ködösítés

6, a gyógyszergyáraknak hatalmas hasznot hoz

7, 5 millióan oltatták be magukat a világon, ebből másfél millióan Magyarországon...érdekes...

8, manipuláció és pánikkeltés a cél

9, ha minden évben jelentkező influenza ellen oltanád magad, akkor a szervezeted, immunrendszered erőssége egyenlő lesz a 0-val

10, eddig olyan embereknél okozott súlyos dolgokat, akiknek amúgyis voltak elég komoly egészségi problémái és azok haltak meg, akik mondjuk meghaltak volna egy megfázásban is...kérdés hogy ez egyáltalán igaz-e, hogy a h1n1 tehet erről

2009. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Számomra az, hogy nem vállal felelősséget a gyártó cég az oltásért. Ha annyira biztonságos, miért nem? Persze tudom, vannak itt jogi, üzleti kérdések, stb. De hogy lehet végigoltani úgy egy fél országot, hogy a felelősség azé a laikus emberé aki kéri? Mert magunkért még csak dönthetünk igy, de hogy hozzunk felelősségteljes döntést gyermekeinkért, mi akik nem vagyunk orvosok? Amikor orvosok sem oltájk magukat, sokan nem ajánlják. És kérdezem én, akkor minden egyes évben most minden kicsi gyermeket be kell majd oltani ez ellen? Nem terheli meg , zavarja össze az immunrendszerét, egészségét majd a gyerekeknek az évenkénti influenza oltás? Azt hallottam, jövőre már egyben lesz a sima és új elleni oltás, egyszerre, egy szurival lehet majd megkapnia mindenkinek.

Gyerekek oltásánál meg csak nekem jelent gondot, hogy felezik és hogy felezik a mennyiséget amit kapnak?

2009. dec. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenlőre hezitálok, nem tudom mikor teszek jót, vgy éppen rosszat.


A heti válasz oldalán találtam ezt a statisztikát (érdekelet, hogy mennyire veszélyes a helyzet, előző években mennyi halálos áldozata volt pl az influenzának), kiegészítettem zárójelben a KSH adatai alapján. [link]


A hagyományos influenzában meghaltak száma:


2007: 10 (15-39 évesig 1 , 40-59 4, 60 felett 5)

2006: 2

2005: 24 (0-14 éves 2 , 15-39 éves 2, e felett 20)

2004: 11

2003: 35

2002: 8

2001: 15

2000: 45


A tüdőgyulladásban meghaltak száma:


2007: 740

2006: 687

2005: 867

2004: 876


Közben feltűnt egy pár adat.

Évente ennyien halnak meg


öngyilkosság miatt közel 500,

daganatos betegségekben 500 felett

mind a 15-39 éves korosztályból!


terhesség, gyermekágy vagy szülés közben 5-8 nő évente

motorbalesetben évente 500 felett


Évente 6-10 kisgyermek agyhártyagyulladás miatt és 10-20 tüdőgyulladás miatt. Alsó légúti megbetegedések miatt még több.


Szóval erről az jutott eszembe, hogy sok minden más is van, amivel törődhetne a média (és az emberek) még, sőt, ami még több ember életét megmenthetné.


Természetesen nem kicsinylem le ennek a vírusnak a veszélyét sem. Mert bármi lehet még, csak most kezdődik a tél.

Nem értem azokat akik vagy az egyik vagy a másik oldalt szídják viszont. Ez mindenkinek a saját döntése, hogy gyermekének, magának beadatja-e vagy sem. Senki nem veszi félvállról szerintem. Mindenki a saját legjobb tudása, és ismeretei, meggyőződése alapján dönt. Ne bántsuk egymást.

2009. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kína "A minisztérium utasította a megfelelő intézményeket az oltási kampány erősítésére. Egyidejűleg igyekezett eloszlatni az oltással kapcsolatos lakossági aggodalmakat. Ezért közölte, hogy minden egymillió beoltottból csupán egy személynél tapasztaltak mellékhatást. Két ember halt meg, miután megkapta az oltást. "
2009. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!