Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ébredés utáni köhögés, mitől...

Ébredés utáni köhögés, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor ébredés után elkezdek köhögni,de nem folyamatos és nem fulladok tőle,csak olyan mintha meglennék fázva miközben nem,már régóta megvan,nagyjából fél éve de lehet több.Napközben ritkán köhögök,utánanéztem és egyből azt olvastam hogy COPD egyik tünete lehet,lehetséges ez az én esetemben? 22 éves vagyok és nem dohányzok,nem is dohányoztam soha rendszeresen,van rajtam 30 kiló felesleg és a kondícióm sem valami jó,lehet a sok felesleg járul hozzá ahhoz hogy a tüdőm kapacitása kisebb és ezért köhögök...? Elég ijesztő lenne ilyen betegséggel szembenézni 22 évesen és oxigénmaszkba végezni:( Genetikailag sem indokolt mert a családban senkinek sem volt ilyen betegsége...

#köhögés #reggeli köhögés #ébredés utáni köhögés
2013. ápr. 30. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs neked valami gyulladásod az arc vagy az orrüregben? Alvás közben hátrafolyik a légcsőbe és azt köhögöd fel reggel.
2013. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla,hogy lenne:O de ennyi idő alatt egyéb tüneteket is produkált volna,nem?pl láz vagy ilyesmi.
2013. ápr. 30. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem pl semmi más tünetem nem volt csak az hogy reggelente úgy köhögtem mint egy 70 éves bagós. Kiderült arcüreggyulladásom van és az csorog hátra. Nem volt nagy gyulladás, csak annyi hogy reggelre meggyűlt.
2013. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem:) és mennyi idő után mentél el dokihoz?Remélem nekem is "csak" ez a bajom :DD
2013. ápr. 30. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy refluxod van,ami akár rejtett is lehet, ez mindenképp okoz ilyen tünetet, a gyomorsavnak elég a felfelé párolgó göze a garat irritálásához. A gyógysezrtárban vannak recept nélkül is kapható gyyogyszerek rá, ha nem elég menj gasztroenterológushoz.

A reflux az orr és arcüregek állandó gyulladtságát is tudja okozni egyébként, a váladék meg hátrafolyik fekvő helyzetben, ezért nincs nappal tünetetd, addig pl az orrüregben oldalt gyűlik össze.


Lehet hogy allergiás vagy, pl az ágyban levő poratkákra, háziporra.

Kérj beutalókat a háziorvostól, majd ő elküld ahová kell.

2013. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és javaslom hogy legelőször fül-orr gégészhez menj, az is mondhat pár dolgot.
2013. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mondasz valamit,gyakran ég a gyomrom ha savasat eszek,de néha nem zavaró,valamikor meg már légzésnél is érzem:D De vannak hetek mikor egyáltalán nem érzem,de akkor ez lehet a kiváltó ok,azért elmegyek vele dokihoz valamikor!:) Köszönöm a választ!
2013. máj. 2. 22:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!