Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek mit jelenthetnek? (Gerinc...

Ezek mit jelenthetnek? (Gerinc röntgen)

Figyelt kérdés

A nyaki lordosis helyén jelzett ívű kyphosis, baloldalon kb. 4 mm-es nyaki borda látható

A Th. XI-XII. csigolyatestek zárólemezein dorsalisan egy-egy lapos Schmorl hermia látható.


DG: Costa cerv. I. s


2013. ápr. 29. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Normál állapotban a nyaki rész(is)lordosisban áll,ez egy élettani előre domborodás.Neked ez a hajlat megtörik(ez a kyphosis). A nyaki borda nálad egy 4 mm-es számfeletti bordát jelöl.

A Shmorl-hernia a gerinc röntgenfelvételén látható bizonyos foltoknak a neve. Egy degeneratív röntgenjel. Sérvnek is nevezik, de nem gerincsérv. Lehet sok Shmorl gyöngyöt látni és a beteg panaszmentes, de fordítva is lehet. Sokszor fiatal korban már látható.

2013. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!!

Amúgy én 21 éves vagyok, de azért küldtek reumára mert minden ízületem fáj, ropog, moccanni nem bírok recsegés-ropogás nélkül... A doki szerint semmi bajom, járjak úszni... :/

2013. ápr. 29. 18:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Erre a leletre mondta? Háziorvos?
2013. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem, a reumatológus mondta ezt
2013. ápr. 30. 06:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ízületeid ropogását,fájdalmát ez nem magyarázza.Amiket itt leírtak inkább gerinc eredetű problémákat okoznak,ha éppen nyomnak egy-egy idegszálat,eret.Sokat segít a panaszok megelőzésében a gyógytorna és az úszás. Fontos a háti,nyaki izmok megerősítése.

Az ízületek ropogását,fájdalmát általában az ízületek kopása okozza,ami egy kor felett természetes,de nem 21 évesen. Sportolsz?Sportoltál?Esetleg túlsúlyos vagy? Ezek előídézhetik az ízületek korai kopását.

2013. ápr. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mostanában nem igazán sportolok, csak sétálok, éppen az említett panaszok miatt. Kicsiként fittnesseztem, majd úsztam (azt még most is, de nem rendszeresen), kosaraztam, kb. naponta jártam futni, mostanában már nem. Van egy kis feleslegem, de nem vészes.

De nekem sem úgy tűnik a lelet alapján, hogy "semmi bajom nincs"...

2013. ápr. 30. 07:18
 7/13 A kérdező kommentje:
biciklit kihagytam. Egyébként nem vittem túlzásba a sportolást
2013. ápr. 30. 07:19
 8/13 anonim ***** válasza:
A biciklit nem baj,ha kihagytad :) Nagyon jó sport,olyan szempontból(akárcsak az úszás),h nem terheli az ízületeket.Gondolom annál a reumatológusnál voltál,akihez területileg tartozol. Csak 1 orvos rendel ott?
2013. ápr. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

ahhoz mentem, akihez hamarabb kaptam, tehát a messzebbihez.... A közelebbi orvoshoz szeptemberre kaptam időpontot...

Amúgy úgy értettem, hogy kihagytam a biciklit, hogy a sorból hagytam ki. Mert sokat bicikliztem (pl egyik nyáron a Balatnt is körbecangáztuk)

2013. ápr. 30. 08:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem,menj majd el a másik orvoshoz is,ha nem múlnak a panaszaid. Hátha mond valamit,amivel előbbre jutsz.
2013. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!