Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet h reggelre mindig...

Mitől lehet h reggelre mindig bedagad az arcom? Főleg a szemem környékén de máshol is

Figyelt kérdés

nem eszek este sós, fűszeres ételeket, chipseket meg ilyesmit nappal sem. teljesen normálisan, átlagosan vacsorázom, mégis majdnem mindig bedagad reggelre.

mit lehet tenni ellene?


2009. szept. 22. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A szem alatti duzzanat reggelre veseproblémákra utalhat.

érdemes lenne elmenned egy urológushoz, vagy háziorvoshoz aki kiír egy vesefunkciós labort. nem tudod amúgy mekkora a duzzanat, de valamennyire nekem is bedagad reggelre, majd fél órán belül lemegy. Szerintem ahogy fekszünk ugye, bőségesebb a vérellátás az arcunkban is.

27/N/eüs-

2009. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nekem is elmúlik, csak nem olyan hamar, pár óra kell neki.

nem nagyon dagad be, csak pont annyira h csúnya legyen

2009. szept. 22. 11:52
 3/5 anonim válasza:
Nekem is hasonló panaszom volt tavaly tél elején. Minden reggel puffadt arccal keltem, ami egy idő után elmúlt, majd másnap reggelre újra megjelent. Nem gondoltam semmi különösre, arra gondoltam, hogy esetleg allergiás lehetek valamire, de nem foglalkoztam vele. Kb. 1 hónap múlva elég komoly tüszős mandulagyulladásom lett, majd középfülgyulladást kaptam, a nyirokcsomóim durván bedagadtak, a reggeli arcpuffadás egyre súlyosabb lett és már nem múlt el olyan könnyen. Végül orvoshoz fordultam és kiderült, hogy az arcpuffadás első tünete volt annak a herpeszvírusnak, melynek neve Pfeiffer-féle mirigyláz vagy hétköznapi nevén "csókbetegség". (Nézz utána a Googleben ha érdekel.) Közel sem biztos, hogy neked is ez van, de ha később hasonló tüneteket észlelsz mint nekem volt, fordulj orvoshoz! Csak gondoltam, leírom, mert nekem is csak ártatlan arcdagadással kezdődött.
2009. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ismerem a Pfeiffer-féle mirigylázat, de nem hiszem h ilyen bajom lenne, nálam már régóta megvan ez a reggeli dagadás. viszont a nyakamon és az állam alatt a nyirokcsomóim gyakorlatilag folyamatosan meg vannak duzzadva, ha egy kicsit meg is fázom akkor hasogatnak is. lehet h érdemes lenne ezzel orvoshoz fordulnom? ez már évek óta így megy nálam, előfordulhat h ez valami nagyobb baj jele?
2009. szept. 22. 16:31
 5/5 anonim válasza:
Nekem azota nem dagad fel az arcom, labam reggelre, amiota lisztmentes paleolit etrenden elek. Sot, meg hust sem eszem. Napkozben is tudok aludni es senki sem latja!
2016. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!