Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár perc mozgás, fizikai...

Pár perc mozgás, fizikai megterhelés után fulladok. Asztma? Szívasztma?

Figyelt kérdés
Korábban edzett voltam, ám pajzsmirigyem miatt azonban 15 kg súlyt szedtem fel. Szeretném leadni, de a mozgás során légszomj lép fel. Pulmonológián voltam, légzésfunkció rendben, kardiológia folyamatban, szerintem az is jó lesz. Szeretnék mozogni, futni, biciklizni, de tegnap is felültem a szobabiciklire, és két perc után úgy kapkodtam a levegőt, mint aki 10 emeletet lépcsőzött. Különösen, ha közben beszélek is. Jelentősebb kardio mozgás esetén jönnek a fekete foltok és le kell ülnöm,különben - úgy érzem - elájulnék.
2013. márc. 29. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy alúlműködés alacsonyabb pulzussal jár.Amikor növeled a szervezet terhelését,megnő az oxigén szükséglete,amire az egészséges szervezet a keringés fokozásával,azaz a pulzusszám emelésével reagál.Nálad ez nem vagy kisebb mértékben következik be,így hiába veszed a levegőt szaporábban,nem jut elég oxigén a sejtekhez.Ha rendbe hozzák a pajzsmirigyed,nem lesz ilyen gondod,de akkor is érdemes lesz olyan akár biciklire szabott edzéstervet csinálni,ami pulzus maximált.
2013. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!