Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnak is melegebb az alap...

Másnak is melegebb az alap testhője?

Figyelt kérdés

Betegségek után (pl antibiotikum-kúra második felében, vagy gyógyszer nélkül, de már a tünetek csillapodásakor) egyszer-kétszer 37 fokot mértem.

Egyik esetben mértem egy darabig. Két évre rá megint.

Felkelés után 36.5-36.6. Aztán napközben általában 36.7 és 37.2 körül ingadozik. 37.3-ra ill. 37.4-re már ritkán megy, akkor is ideges vagyok, esetleg sírás után is.

Más, nem veszélyes csak kellemetlen tünetek miatt volt kétszer mellkas röntgenem, kétszer orrmelléküreg-röntgenem, voltam kétszer fül-orr gégésznél, volt laborom. Minden, legalábbis minden gyulladásra utaló negatív. Voltam amúgy nőgyógyászati ultrahangon is, az is tökéletes.

Kérdezte Ősöm a gyermek-háziorvosomat, hogy néha 37 fok, azt mondta, rendben. Kérdeztem én magam az új háziorvosomat, hogy mit tapasztaltam (fent leírtakat, azt, hogy 37.2-ig felmegy). Mondtam neki, hogy nem akarok kivizsgálást, amennyiben nem szükséges, csak Doktor Úr tudjon róla. Mondta, hogy lehet stressztől, ciklustól, ebben a korban nőknél előfordul.

Utánaolvasva is azt találtam kb. mindenütt, hogy 37.2-ig normálisnak tekintik újabban; ill hőemelkedés normális lehet azokban az esetekben... és ugyanazt írják, amit a háziorvosom is felsorolt.


Szóval, ha egy mód van rá, nem foglalkoznék ezzel is.

Csupán kérdezem, kinek magasabb még a hője? Ha olyan, hogy szeret utánajárni a dolgoknak, és kivizsgáltatta, mit találtak?

(Orvos válaszol oldalakon ált. azt találom, hogy aki kivizsgáltatta, annak minden negatív, és az orvos közölte, ne mérje; az online orvos pedig magára a kérdésre írta, hogy magasabb testhő előfordul).


Szerintem még közrejátszik, hogy melegre fűtött a lakás. Gondolom előfordulhat, hogy pár tizeddel jobban melegszik a szervezetem, mert nem akarja hűteni magát. Amikor mértem, akkor ha pólóban voltam, vagy átmeneti időszakban nem volt olyan meleg, akkor valóban kevesebbszer "jött ki" 37-nél több.


2013. febr. 10. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is magasabb az átlagnál 36,9-37 körül van. Nálam minden rendben van.
2013. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Miket néztek nálad?

Mert ahogy utánaolvastam, az ilyenkor szükséges vizsgálatok fele megvolt nálam is, csak a komolyabbak nem. Remélem 37.2-ig nem is kell :D

2013. febr. 11. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!