Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehetne tenni a manduláimm...

Mit lehetne tenni a manduláimmal a következő esetben?

Figyelt kérdés

Az egész HÉT (!!!) hónapja kezdődött. Azzal indult, hogy minden étkezés után azt éreztem, mintha megmaradna pár darabka az ételből a torkomban. Ez eleinte nem volt zavaró, de november végére odáig fajult a roppant zavaró, és kellemetlen érzés, hogy nem volt ritka, hogy napokig nem ettem szilárdat, mert az utána jelentkező iszonyatosan zavaró, hányingert keltő ingert nem akartam már érezni.


A megye két legnevesebb fül-orr-gégészénél voltam, de nem tudtak erre mondani semmit. Ők nem is találtak problémát, mert nincs is gyulladásom, meg ilyesmi. A bal oldalamon érzem csak ezt, jobb oldalon sose volt semmi hasonló. Vannak jobb napjaim, de vannak olyanok, amikor egy kis túró is már fentragad. Speciel most is látom, hogy be van szorulva a mandulám és a takaró kis hártya közé egy darabka, ami se evéssel, se ivással, se gargalizálással nem jön ki.


A bal mandulám kicsit duzzadtabb, de nem gyulladt, semmi baja. Így viszont szinte bármi megakad rajta. Van az a kis hártya, ami betakarja, és mikor kinyújtod a nyelved, akkor félrehúzódik. Na az és a mandulám közé bármi beszorul, és jelenleg is erős hányingerrel küzdök.

Enni nem tudok normálisan már fél éve, nagyon egyoldalúan táplálkozok, szinte 1-2 ételt válogatok, amik után kevésbé zavar ez az egész érzés.


Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, mert ez nem állapot. Már a reggel úgy indul, hogy addig húzom a reggelit, amíg nagyon éhes nem leszek, mert addig legalább ki tudom élvezni, hogy nem érzem annyira. És ahogy észrevettem, van ami masszívan be van szorulva, és gondolom, ha eszek valamit, megnyomom, ezért érzem még jobban. Már sajna ott tartok, hogy mandulaműtétekről olvasgatok, de semmi bajuk és csak bal oldalt okoz ez gondot.


Ti mit tennétek?


2013. jan. 29. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Gargarizálással nem jön ki?
2013. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Első pár hónapban napi 3-4x gargalizáltam. Eleinte sós vízzel, majd Salvus vízzel (doki ajánlotta). De semmi. Mivel beszorul. Nemcsak rátapad, hanem gondolom, a nyeléssel beszorítom a mandula mellé.
2013. jan. 30. 08:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!