Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valami jól bevált tipp...

Van valami jól bevált tipp arra, hogy este könnyen el lehessen aludni?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy este annyit agyalok azon, hogy "nem tudok aludni", hogy tényleg nem megy. Még akkor sem ha egész nap kifacsart citrom vagyok. Nagyon rossz, tényleg, és egyre rosszabb. Légyszi segítsetek. Fél6-kor kell kelnem, de lehet, hogy még aludni sem fogok tudni addig...
2013. jan. 2. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami nyugtató teát inni lefekvés előtt pl. Jó éjszakát tea, és hagyj időt az elálmosodásra, lelazításra csak úgy. Feküdj be az ágyba, és olvasgass egy kicsit, én attól mindig elálmosodom. Vagy feküdj be egy kád meleg vízbe, csak csukd be a szemed, és próbálj meg nem gondolni semmire. Tudom, hogy nagyon nehéz, de ha sikerül, akkor elaludni is könnyebb lesz.
2013. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer valahol azt hallottam, hogy ha nem is alszol az ágyban, csak relaxálsz, az ugyanolyan pihentető, mintha aludnál.

Ezért nem is szoktam parázni, ha nem megy az elalvás, csak kényelmesen elhelyezkedem, behunyom a szemem, aztán előbb-utóbb el szoktam aludni.

2013. jan. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Citromfű tea, esetleg egy jó szex :)
2013. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :-) nagyon érdeks ez nálam egyébként, mert szinte mindig álmos vagyok, kivéve ha 12 óra hosszát alszom. Nekem csak az a pihentető, de sajnos a gimi miatt ezt nem tudom megtenni minden nap. Az esti elalvás pedig nagyin nehezen megy, főleg ha tudom, h másnap kelnem kell. Délután aludni pedig nem szeretek. :-) csak végszükség esetén. :D
2013. jan. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!