Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyomás érzés van a mellasomban...

Nyomás érzés van a mellasomban. Lehet a savtól?

Figyelt kérdés

Néha nyomást érzek a mellkasomon. Úgy az egészen. De mellette érzem, hogy iszonyú savam van. Savas vagyok, szedem is rá a Ranitidint,de ilyen mértékű savat még nem éreztem eddig. Ég az egész mellkasom. Ettől érzem a nyomást is? Gondolom nem a szívemtől.

De az utóbbi két hónapban kétszer EKG-tak és mindegyik negatív volt. Vérképem is tökéletes volt.

Napközben egész jól elvagyok. Inkább du. és estefelé jön elő, mikor már itthon vagyok. 2 hétre megyek nyaralni, és szeretném, ha nem lenne semmi gond.

Háziorvosom szabin. De ugyis csak azt mondaná, hogy a savtól.


2009. aug. 18. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisugározhat a savtúltengés a mellkasodba igen, Főleg tuti hogy ettől van, hogy az EKG-d is negatív. el kéne menned endoszkópiára, maajd utána olyan gyógyszert kapsz rá, támogatással, ami nagyon jó és megszűnnek a tünetek, legalábbis nekem jó volt, refluxom van. Gasztroeneterológus vagy belgyógyász írhat ki erre a vizsgálatra, de oda háziorvosi beutaló kell. de megéri. Addig próbáld a rennie-t, a refluxot nem csökkenti, de magát a savtúltengést csillapítja és akármennyit be tudsz belőle venni és egyből hat.

27/N/egészségügyis

2009. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz valószínűleg neked a Ranitzidine nem elég erős.


Amit esetleg érdemes megpróbálnod , hogy este ne vízszintesen feküdjél hanem a felsőtested legyen kicsit megemelve. Csökkenti a visszacsorgást.

2009. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

Sajnos már nyaralás előtt nem tudok elmenni a gasztroenterológiára, mert szeptemberre kaptam csak időpontot. Milyen nyaralásom lesz így? Nagyon rossz érzés.

Már nagyon nem tudom eldönteni,hogy mitől van az égés. Meg vagyok fázva is, a torkom is fáj.

Ügyeletre nem akarok bemenni, mert annyira bunkók. Kinézik az embert, hogy nincs semmi baja. Ha nincs láz, mit keresel itt?

Mit tegyek?

2009. aug. 20. 07:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!