Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kiderült, hogy vesekövem...

Kiderült, hogy vesekövem van.2 mm-es és nagyon félek, már a hólyagomban van (nő vagyok) de azt mondják nagyon fáj "megszülni" Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Elég sok ijesztő dolgot olvastam, szeretnék valaki olyantól választ, aki átélte.
2012. okt. 27. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félned, ha műtenek úgyis elaltatnak, semmi nem fogsz belőle emlékezni, esetleg kicsit kellemetlen lesz ott lent hogy megpiszkáltak


Ha robbantani fogják akkor meg, eleve nem fáj mert odatesznek valami fejegységet, és azt dolgozza széjjel a követ, eközben nem érzel szinte semmit :)

20/F

2012. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A múltkor volt egy beszélgetés a tv-ben, s egy orvos mondta, hogy a szülést nagyon fájdalmas eseménynek tartják. -Azok még nem éltek át egy veserohamot-mondta. Tehát a szülés elé helyezte fájdalom tekintetében. Egy ismerős férfi is mesélte, hogy éjszaka jött rá, és azt hitte, lemarja a falat a fájdalomtól.

Tehát valószínű fájdalmas.

Engem pár éve operáltak epekővel, akkor szólt az orvos, hogy a vesében is van kő, ha szerencsém van, nem fog elmozdulni.

Van egy vajákos szomszédnőnk, ő mindig kuruzsolja magát Azt mondta, be nem fekszik műtétre. Fekete retket lereszelt, azt ette, s mutatott töppedt kukoricaszemekhez hasonló valamit. Szerinte a vesekő, amik megpuhultak, s kipisilte őket. Ezek igazságáról nem kezeskedem, de a valamiket láttam.

Én is félek a kövemtől, kíváncsi vagyok a válaszokra, amiket azoktól kapsz, akik átéltek veserohamot.

2012. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A vesében okoz görcsöket, míg onnan kikerül!

Ezt te észre sem vetted, hiszen már a hólyagodban van, akkor egyszerűen kipisiled.

Legfeljebb megkarmol, és pár napig csíp, ennyit fogsz érezni.

2012. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a hólyagodban van a kő, vesegörcsöd nem lesz (ellenben azzal amit előttem említettek).

Nőként "szerencséd" van a férfiakhoz képest, mert rövid a húgycsöved. Az, hogy mennyire fájdalmas kipisilni, attól is függ milyen a kő felszíne. Ha sima, kevésbé fáj, de az élesebb , barázdált felszínű igen, mivel meg is karcolhatja a húgycső nyálkahártyáját. A 2 mm szerencsére kicsinek számít, talán nem lesz annyira szörnyű.

Édesanyámnak volt köve, amit kipisilt, és fájt bizony neki. Olyan érzése volt, mintha nagyon akarna pisilni, de nem tudna. Valóban, ahogy írod is "meg kell szülni".

2012. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 17:30

A fekete reteklé jó kúra, csak épp epekőre, nem használ a vesekőre.

Egyik barátnőmnek volt és hát nincs mit szépíteni rajta, fájdalmas. De ha szerencséd van szét tudják zúzni a köveket, de aztán biztos kapsz majd egy szép hosszú listát hogy mit nem szabad enned/innod/szedned ha nem akarsz köveket.

2012. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

17:52 - elfogadom, mert én a módszert is kétségbe vontam:)

A nő állította, hogy kipisilte, az epekő meg nem pisivel távozna - szerintem, bár lehet. De hogy láttam a kezében a szemeket, az biztos.:))

2012. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot kell inni, hogy kijöjjön. Ezt jó eséllyel ki fogod pisilni. Az urológushoz menj el, hogy adjon tanácsot! Van valami hajtó csepp is.
2012. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

17:59

Az epe tényleg a bélbe ürül, de a vesekő meg akkor is kijön ha sima csapvizet iszik az ember:) Félrenézett valamit a szomszéd néni.

2012. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Alapvető problémám, hogy nagyon keveset ittam eddig, ezen most változtattam. Ma rekordot döntöttem 3 l vizet ittam, remélem ez elég ahhoz hogy kimossa, bár még nem érzek változást. Voltam az urulógusnál, felírt fájdalomcsillapítót, azt mondta egyszerűen csak ki kell pisilnem. A 2 mm valóban nem számít nagynak és állítólag a nehezén már túl vagyok (amíg a kő leér a hólyagba) de még mindig erős fájdalmaim vannak. Esetleg még abban nem tudna valaki segíteni, hogy milyen típusú folyadékot igyak, ami felgyorsíthatja a kő kijutását?
2012. okt. 28. 01:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Csapvizet igyál- Sokat.

Nekem régen úgy volt, hogy szombat hajnalra görcsöltem be ( falat kapartam) és vasárnap délben jött ki. Aznap délelőtt görbén tudtam csak járni, de magát a kipisilést nem éreztem, csak utána kiegyenesedtem és nagyon megkönnyebbültem.

2012. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!