Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Felnőtt korban is kialakulhat...

Felnőtt korban is kialakulhat a laktóz érzékenység?

Figyelt kérdés
Pár napja elég nagy mennyiségen ettem/ittam tejterméket,amit nem szoktam azelőtt. Tegnap délután pedig elkezdett fájni a gyomrom de nem görcsölt,csak fájt eléggé,bár ezt leírni nagyon nehéz.Ma miután megettem egy joghurtot,újra elkezdett ugyanúgy fájni a gyomrom,gyomorszáj tájékon. Mitől lehet?
2012. okt. 19. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Kialakulhat.
2012. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen
2012. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő válaszokat :D!
2012. okt. 19. 12:25
 4/6 anonim ***** válasza:

anyámnak 40 éves kora körül kezdödtek a tünetek.

Persze maga a z érzékenység vszínűleg korábban alakult ki, de csak akkor jöttek elő a tünetek

2012. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez érdekes. Akkor lehet nekem is ez a bajom :(.
2012. okt. 19. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a lisztallergia alakult ki felnőttkorban, illetve majdnem 30 voltam mikor kiderült. Lehet azért csak akkor, mert nagyon egészségtelenül ettem, 2 évig szendvicseken, pizzákon éltem és besokalt a szervezetem. Előtte normálisan ettem, akkor nem volt semmi bajom.

Most már nagyon ritkán eszek kenyeret vagy péksütit, mondjuk fél évente egy napot (vagy vendégségben).

Tejtermékeket én nem eszek, mert vastagbélgyulladásom lett és az orvosom leállított a tejfogyasztásról, szóval úgy látszik az sem túlzottan egészséges dolog...

2012. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!