Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi egynél többszöri szaunázá...

Napi egynél többszöri szaunázásnak lehet bármilyen rossz hatása?

Figyelt kérdés
Egészséges még, ha mondjuk napi 2x szaunázok? És ha hideg vízbe megyek közvetlenül utána?
2009. aug. 6. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A szaunázás egészségtelen ,bőrrákot okozhat,még akkor is ,ha havonta kétszer szaunázol.Nemrég olvastam egy bőrgyógyászok konferenciájának a megállapítását.A szaunázók körében veszélyesen növekszik a melanomás betegek száma.De te tudod,hogy számodra az egészséged,vagy a szauna a fontosabb.
2009. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szauna is egészségtelen??? Nem is tudtam. De legalább szoliba se merek menni. Köszi, hogy szóltál. Bocsi, hogy offoltam.
2009. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
nem a szolárium okoz börrákot? a szaunának nem tudok ilyen hatásáról :D Amúgy összesen mennyit szaunázol? percben
2009. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló, te a szoláriumról beszélsz! a szauna viszont egészséges, nap 2 alkalomtól nem lesz semmi gond.
2009. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te a szolival kevered! Ha nem akkor is baromságokat írsz! A szauna nagyon egészséges, hatására távozik egy csomó méreganyag a szervezetből. Kérdezőnek: hány percet szoktál szaunázni? Szerintem ha 2X keveset (pl 2X15 perc) az nem árt. És a hideg víz sem ár, az kell is. Figyelj mindig, hogy mellette fogyassz elég ásványvizet.
2009. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Tudom, csak hasonló. Növeli a bőrrákot. Csak nem tudom, hogy igaz-e, hogy szauna egészségtelen-e.
2009. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
20:02 vagyok! Nem mondok hülyeséget. Én azt hallottam, hogy ha szaunába megyünk vagy ott szaunázunk az egészséges, csak a legelső azt mondta, hogy egészségtelen. Szerintem nem hiszem... Szerintem EGÉSZSÉGES!
2009. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A szaunafürdőzés veszélytelensége mellett szól, hogy túlzások esetén is, pl. ha egy-egy alkalommal háromnál is több szaunamenetet folytatunk, vagy szinte naponta szaunázunk két-három menetet végigcsinálva, akkor sem lép fel feltétlenül egészségkárosodás. Azonban az ilyen túlzásba vitt szaunafürdőzések esetén, bizonyos körülmények között már szaunázás közben is annyira kifárad a test, hogy a szauna használatának egyébként előnyös hatásai ettől már nem fokozódnak, éppen ellenkezőleg! Ahelyett, hogy elősegítené a jobb alvást, esetleg alvászavar jelentkezik, és ahelyett, hogy megnyugodna és kiegyensúlyozottabbá válna a szervezet, előfordulhat, hogy ingerültség lép fel. Érvényes a szaunázásra is: semmit nem szabad túlzásba vinni!"

Ez egy jó hosszú cikknek egy egészen rövidke kivágása. Nagyon részletesen ír a szaunázásról, 41 oldalban (cikkben) taglalja a szabályokat, a betegségek és a szauna egymásra hatását. Érdemes elolvasni! A linkje:

[link]

A 12. oldalról vettem ki a fenti idézetet.

2009. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

24 percet szoktam szaunázni, utána hideg vízbe megyek, amikor hidegebb az idő, akkot 18 fokosba. Egyébként imádom, sztem nincs is jobb annál, ha baromira melegem van szaunában és utána jön a jó hideg víz... nekem is volt olyan, h wellness hotelben voltunk és kb fél nap ezt csináltam folyamatosan.

2009. aug. 6. 21:20
 10/11 anonim válasza:

Szerintem is klassz a szauna, de a módja sem mindegy. Ha alkalmad van rá, próbáld úgy, ahogy a finnek (mondjuk persze alkohol nélkül :) )

Ott külön van a ffi és női, mert meztelenül mennek be. Előtte lezuhanyoznak langyos vízzel, és utána is először zuhanyoznak, aztán bemennek egy köztes hűvös helyiségbe, és csak utána csobbannak hideg vízbe (sokszor a 10 fokos tengerbe vagy tóba). A lényeg, hogy nem szabad a túl meleg után egyből a túl hidegbe menni.

2009. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!