Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi ez? Sima kimerültség vagy...

Mi ez? Sima kimerültség vagy komolyabb?

Figyelt kérdés
Egy ideje akármikor fekszek le délután se birok felkelni, pedig muszáj. De egész nap hulla vagyok, ha alszok 15 órát akkor is. És összevissza álmodok minden hülyeséget, (H5N5 halinfluenza a gyilkos halaktol amik megharaptak.:D meg bécsi tenger. meg Molnár Anikó vagyok és Jáksoval veszekszek Miami-ba. meg sorolhatnám.) És nem jut el sok minden az agyamig amit mondanak. Olyan vagyok mint aki szed valamit vagy nemtudom. de nagyon rossz.:S
2009. júl. 14. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre kíváncsi vagyok.Én is ilyesmi vagyok.:O
2009. júl. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát sztem ne nézz TV-t egy darabig :D Esetleg szedj vitamint... De mindenképp feküdje le már 10kor!
2009. júl. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
öö nem is tvzek már honapok ota:D de 10kor még otthon se vagyok.. de azt hiszem változtatok ezen..:)
2009. júl. 15. 00:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus tünete annak, ha napközben alig csinálsz valamit. Egész nap a gép előtt ülsz, vagy nem végzel semmi megerőltetőt. Túl keveset mozogsz az utóbbi időben, nem vagy fáradt. Ha ez áll fent, gyakoriak a hülye álmok mert talán nem alszol elég mélyen.


Hülyén hangzik, de tényleg. Mellesleg, írod, hogy 15 órát is végig tudsz aludni. Gondolom valamikor 8 óra alvás után felébredsz, de fáradt vagy, fekve maradsz, és visszaalszol. Na ez a probléma. Ugyanis a túl sok alvás visszafelé sül el, és fáradékonyság lesz jellemző. Ugyanis a túlzott mértékű alvás kifárasztja a szervezetet. Ha túl sok koffeines italt fogyasztasz, arról is le kell állni! A felületes alvást okozhatja az is. Őszintén remélem, segítségedre lehettem!

2009. júl. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez tök jónak tűnik amit mondott az előttem válaszoló(meg eléggé tudományosnak is :P :):):)) , de ha ez sem válik be, menj el orvoshoz sztem.
2009. júl. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is először a túlalvásra gyanakodnék.


Az is lehetséges, hogy az alvásod felületes, vagy az alvás közbeni elégtelen légzés lép fel.


Az sem utolsó szempont, hogy a forró nyár nem kedvez sem az alvásnak, sem a nap közbeni tevékenyégnek.


Végezd el a következő kísérleteket.


(1) Tekintet nélkül a fáradtságodra, végezz valami fárasztó munkát vagy sporttevékenységet fél napon át. Könnyen lehet, hogy utána nem fáradt leszel, hanem kellemesen feldobott.


(2) Virrassz át egy éjszakát. Reggelre, pontosabban akkorra, amikor kelni szoktál, elmúlik a kezdeti fáradtság, amivel ez jár. Tevékenykedj, figyelj valamire, hogy nehogy elálmosodj. Ha nem ülsz vagy feküdsz tétlenül, akkor nem is fogsz álmosságot érezni. Lehetséges az is, hogy kipihentnek és frissnek érzed magad, vagy jó hangulatba kerülsz. Este valószínűleg ha lefekszel, könnyen elalszol és mélyen fogsz aludni. Ébreszd fel magad 7 óra alvás után. Állj rá arra, hogy 6-8 órát aludj minden nap, és ne szundíts délutánonként stb. Ha viszont képtelen vagy erre ráállni, mert éjszaka közepén felébredsz, vagy nem tudsz normális időben elaludni stb., akkor időnként alvásmegvonással (pl. ébresztés hajnali háromkor; egy éjszaka átvirrasztása) segítheted, hogy a másnapi éjjeli elalvással ne legyenek gondok. Ezzel csínján kell bánni, mert sok szakember szerint a nem állandó alvási mintázatok károsak az egészségre. tehát lehet, hogy az a legjobb, ha mondjuk bevezeted, hogy minden nap szigorúan 23-kor fekszel és 6-kor kelsz. Az elalvást az alvás előtti forró és hideg fürdők (egyénfüggő is, hogy melyik) nagyban segítik.


(3) Ha kávéfüggő vagy, akkor kifáradhatott a mellékvesekérged. Ekkor le kell szokni a kávéról, ami egy 2-10 napos folyamat (elég fájdalmas is lehet, de azért ki lehet bírni). (Én pl. gyakran "leszokom" és ha kell, "visszaszokom" rá.)

2009. júl. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:D hát nem ülök gép elött sokat.. mondjuk egész nap tengek lengek városba. szal nem vmi megeröltetö az tény.
2009. júl. 15. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!