Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 250mg-os magnézium pezsgőtabib...

250mg-os magnézium pezsgőtabiból megihatok egy nap kettőt?

Figyelt kérdés
Mert rá van írva, hogy naponta csak 1-et lehet bevenni, de én úgy tudom, egy napra több Mg kell! És nekem Mg-hiányom van, amiatt szedném.( Mármint sokszor fájnak, égnak az izmaim, fáradt, depressziós,ingerlékeny vagyok már jó ideje.) Szóval napi 500mg Mg az oké, vagy inkább csak egyet igyak meg?
2009. júl. 13. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha orvos állapította meg a Mg hiányodat laborvizsgálat alapján, akkor ő írja elő a gyógyszeradagolást is. Ha csak magadtól tippelsz erre, akkor ne lépd túl a ráírt adagot, mert a túladagolás ártalmas. A szervezetünk bonyolult rendszer, a különböző ionok arányának állandónak kell lenni. A tabletta azért tartalmaz kevesebbet a napi szükségletnél, mert táplálkozol is, amivel szintén bejuttatsz mindenféle elemeket, így magnéziumot is.
2009. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!