Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikrohamba bele lehet halni?

Pánikrohamba bele lehet halni?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon erős rohamaim vannak, kibírhatatlanok. Nem tudom mit kezdjek velük, a gyógyszerek sem segítenek:( Nagyon félek. Mi van ha halálra rémülök?

22


2012. jún. 16. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi. Meg senki nem halt bele. Kezdj el sportolni.
2012. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De annyira erősek ezek a rohamok, meg a félelmek:S Biztos hogy annak nálam rosszabb állapotban lévők is, mert olvastam olyat, hogy van aki sikoltozik, meg szalad amerre lát.... Csak félek hogy szó szerint halálra rémülök, vagy hogy infarktusom lesz, meg leáll a szivem...

Hallottam, hogy a sport az jó. Futópadon szoktam csak, de gondolom ez nem olyan hatásos mintha a szabadban teszem meg a köröket? Egyébként köszöjnöm a választ.

2012. jún. 16. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Helló én szívesen beszélgetek kicsit veled erről ha gondolod. Nekem is "hasonló" van. Bár volt már egy pár pánikrohamom is. A lényeg hogy ne a gyógyszerektől függj ezek lelki dolgok. És ha már a lelki gátakat úgymond áttörted akkor már nem is fogsz igazán félni a rohamoktól. (egyrészt mert nem lesz több másrészt meg addigra valószínűleg túl leszel 1-2 és kitapasztalod ,hogy lehet leküzdeni és rájössz ,hogy ahogy már mondták előttem ebbe még nem haltak bele.) Ezek csak kamu dolgok úgymond. Maximum a sok és folyamatos stressz fog ártani a szívednek ezért mondom ,hogy ezt meg kéne oldanod.
2012. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi hogy felajánlod:)

Hát, tavaly nekem is csak hasonló volt... de aztán egyre többször voltak pánikszerű tüneteim, mára pedig pánikbeteggé is váltam, mert nem kezeltem. Se gyógyszerrel, se szakemberrel. Egyelőre csak a gyógyszeres kezelés van, de nem függök tőlük, sőt teljesen gyógyszerellenes vagyok. Csak éjszakára veszek be, de akkor is csak egy felet. Mindig éjszaka vagyok rosszul. Estefele - mint most is - remegéseket érzek, belül, kívül. Tudom milyen az, amikor rendben vagyok, és olyankor nem is aggodalmaskodom attól, hogy rosszul leszek. Nyugodtan alszok el. De az utóbbi hónapokban nagyon kikészültem, és amikor azt hiszem hogy lelkileg rendben vagyok, akkor is rám jönnek az elviselhetetlen tünetek. Valószínűleg mert tudat alatt nem vagyok rendben teljesen. A vizsgák kikészítettek és felerősítették a tüneteimet... de annak már egy hónapja vége, a rosszullétek mégis ugyanolyan intenzívek.

Egyébként nem tudom, hogy van e hozzá köze, de én úgy vettem észre magamon, hogy a menstruáció ideje alatt erősebbek a rosszulléteim.

Amúgy pedig hétfőn megyek pszichiáterhez, remélem mond valami okosat és nyugtatót:/

2012. jún. 21. 21:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy tavaly, amikor először volt pánikrohamom, akkor azt hittem, hogy ettől már rosszabb nem lehet. Hát rájöttem hogy lehet.... És akkor is azt hittem, hogy meghalok. De megnyugtatott a tudat, hogy az orvos is azt mondta, hogy nem lehet belehalni. Úgyhogy mindig erre gondoltam. De már félek, hogy a folyamatos stressz, majd árt a szivemnek és infarktusom lesz. Most még azt magyarázom magamnak, hogy a fiatal sziv sok mindent kibír.... De mi lesz velem pár év muilva, ha nem sikerül rendbe jönnöm?:/
2012. jún. 21. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 17 éves korom óta vannak pánikrohamaim és még itt vagyok :).

Amúgy menstruáció előtti 1 hétben, vagy a menzesz hetében nekem is intenzívebbek ezek a rohamok.

Az orvos erre azt mondta, hogy igen, lehet a nőknél ilyesmi.

Most már ezzel az információval könnyebb, hiszen egy-egy rohamnál azzal nyugtatgatom magam, hogy "meg fog jönni, azért vagyok rosszul, nem lesz semmi baj" és hasonlók.

Plusz most még ez a nagy meleg is rátesz sajnos, éppen pár perce lábaltam ki egyből...de most már jobb sokkal.

L/25

2012. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Örülök hogy még itt vagy:) Annak viszont nem, hogy ezek szerint 8 év alatt sem sikerült teljesen kilábalnod belőle! Kezeltetted?

Akkor tényleg van összefüggés a menstruációval, ez valamilyen szinten nyugtató.

2012. júl. 7. 23:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, kezeltettem/tetem.

Szedek gyógyszert.

Amúgy én nem pánikbeteg vagyok, hanem egyfajta szorongásos depresszióm van, ami szintén pánikrohamokkal jár.

Igazából ezalatt a 8 év alatt nem szedtem ám folyamatosan gyógyszert és nem olyan gyakoriak a rohamok szerencsére :).

L/25

2012. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem nekem is az van... mert múltkor voltam orvosnál, és azt monda hogy nem vagyok pánikbeteg. Kicsit kiakadtam rá, mert én szörnyen érzem magam, és azt olvastam, hogy pánikbetegségről már akkor beszélünk, mikor attól is félsz, hogy rád tör a félelem. Én meg már itt tartottam... de lehet félre diagnosztizáltam magam, fogalmam sincs:)

És neked mikor jön elő? mi az ami előidézi? van hogy "minden ok nélkül" (tudatalatti ok) rádjön, vagy stresszes helyzetekben?

2012. júl. 8. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!